R5 5600X sistem için ASUS 850W Thor vs ASUS 1000W Gold

850W çok fazla bu sisteme bana kalırsa.
Ama kaliteli bir PSU.
1800 liraya 750W güç kaynağı öneriyorsun onda sorun yok ama aynı fiyata ben 850W güç kaynağı önerince mi sorun var?

İkisi için de o kadar para bayılmaya gerek yok, 3070 için bunlar yeterli:

Aynı fiyata 750W da var, iç yapı kalitesi olarak biraz daha düşük sadece.

@BerkayZ87'in önerdiğinin 750W'lığı:

İkisi için de o kadar para bayılmaya gerek yok, 3070 için bunlar yeterli:

Aynı fiyata 750W da var, iç yapı kalitesi olarak biraz daha düşük sadece.

@BerkayZ87'in önerdiğinin 750W'lığı:

650W yeter zaten 750W ve üstü 3070 Ti ve üstü için gerekli bu sistemde ise 5600X ve 3070 var 5800X olsaydı 750W daha mantıklı olabilir daha fazla ısındığı ve güç harcadığı için.

Önerdiğiniz model iyi zaten ama 850W 3070 için fazla ayrıca garanti süresi Core Reactor kadar uzun değil.
Garanti süresine göre mi kalite belirliyoruz? Ayrıca aynı fiyata 850W varken sırf garantisi uzun ve ismi havalı diye niye 750W güç kaynağı alalım :D 1100-1200 liraya falan 750W önersen neyse de 850W güç kaynağı fiyatında 750W önermen aşırı saçma.

Garanti süresine göre mi kalite belirliyoruz? Ayrıca aynı fiyata 850W varken sırf garantisi uzun ve ismi havalı diye niye 750W güç kaynağı alalım :D 1100-1200 liraya falan 750W önersen neyse de 850W güç kaynağı fiyatında 750W önermen aşırı saçma.

High Power garanti süresi çok az şahsen parayı fazla veririm bir sıkıntı olduğunda garantisi 10 yıllık ürünü kullanmak daha mantıklı ayrıca Core Reactor havalı olduğundan değil kaliteli olduğundan öneri yaptım.

1200 TL civarına 750W yüksek kalite güç kaynağı bulunmaz ayrıca Core Reactor 650W modelini önerdim ilk başta 3070 için 750W veya 850W gereksiz arkadaş abartmış gitsin o zaman 2000W mining güç kaynağı taksın W o kadar önemli ise.

High Power garanti süresi çok az şahsen parayı fazla veririm bir sıkıntı olduğunda garantisi 10 yıllık ürünü kullanmak daha mantıklı ayrıca Core Reactor havalı olduğundan değil kaliteli olduğundan öneri yaptım.
1800 liraya kaliteli olduğu için 750W güç kaynağı almak 😃 1250 liraya aynı kalite varken 😃 İyi ki bi' Core Reactor öğrendiniz, her yere yazın ismini :D
1200 TL civarına 750W yüksek kalite güç kaynağı bulunmaz.
:)
Ayrıca Core Reactor 650W modelini önerdim ilk başta 3070 için 750W veya 850W gereksiz arkadaş abartmış.
Bunu konu sahibine açıklamak yerine basit olan yolu seçip (Ya da bilmediğinden.) önerdiğin güç kaynağının 750W versiyonunu önerdin.
Gitsin o zaman 2000W mining güç kaynağı taksın W o kadar önemli ise.
Haksızım ve konuyu değiştiriyorum, nasılım?

1800 liraya kaliteli olduğu için 750W güç kaynağı almak 😃 1250 liraya aynı kalite varken 😃 iyi ki bi' Core Reactor öğrendiniz, her yere yazın ismini :D

:)

Bunu konu sahibine açıklamak yerine basit olan yolu seçip (ya da bilmediğinden.) Önerdiğin güç kaynağının 750W versiyonunu önerdin.

Haksızım ve konuyu değiştiriyorum, nasılım?

Sizde sadece High Power kaliteli zanneden kişilerdensiniz herhalde ona bakarsak FSP High Power için güç kaynağı üretiyor FSP tokatlar her türlü Seasonic markasıda High Power'dan daha iyi konu sahibine baştaki cümlede açıkladım yeteceğini fakat kendisi ısrarla 750W istedi High Power şikayetlerine bakarsanız demek istediğimi anlarsınız her modeli iyi olacak diye bir şey yok.

Siz de sadece High Power kaliteli zanneden kişilerdensiniz herhalde.
Önerdiğim ürün hakkında bi' fikrin bile yok gelmişsin sağdan soldan duyduğun şikayetlerle marka kötülüyorsun :D Seasonic PSU'larında da şikayet var, Seasonic PSU'ları da patlıyor. Ama Seasonic hala en iyi güç kaynağı üreticisi ve birçok firmaya da üretim yapıyor. High Power da güç kaynağında iyi bir marka ve Super GD ile Performance GD en çok satış yapan ve kaliteli olan 2 güç kaynağı modeli.
Ona bakarsak FSP High Power için güç kaynağı üretiyor FSP tokatlar her türlü.
FSP'nin de tonlarca berbat ürünü var. Ve hatta FSP'nin şişirme bir PSU üreticisi olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim. Üst seviye güç kaynakları bile Seasonic'in orta direk güç kaynaklarıyla anca yarışabiliyor.
Seasonic markası da High Power'dan daha iyi.
Bu Seasonic muhabbeti ne alaka hala anlamış değilim. XPG Core Reactor'un Manufacturer'i Seasonic olsa neyse.
Konu sahibine baştaki cümlede açıkladım yeteceğini fakat kendisi ısrarla 750W istedi.
Somut delil atma gayretinde bulunsaydın konu sahibi ikna olurdu. Şahsen böyle yazan birisine ikna olmazdım ben.

1645872155153.png

1645872165011.png

High Power şikayetlerine bakarsanız demek istediğimi anlarsınız her modeli iyi olacak diye bir şey yok.
Her modeli iyi diye bir yorumda bulunmadım. Sadece önerdiğim ürün hakkında "iyi" yorumu yaptım. Türklerin en büyük sorunu okuduğunu anlamaması.

Al dostum ben atayım somut bir delil. Sistemde kullanılan işlemci Ryzen 9 5950X. 4K oyunculukta "bütün sistemin" tükettiği güç 371W. Sıçramalarla birlikte maksimum 400W falan görür. Ki buradaki işlemcinin 5950X olduğunu belirtiyorum. Sende 5600X var, yani 350W falan anca çeker. 650W kaliteli bir güç kaynağı fazlasıyla işini görür. Ama attığım High Power Super GD modelini de düşünebilirsin çünkü 650'liklerle aynı fiyatta ve kalitesi de aynı.

1645872227586.png

Geri
Yukarı