R5 5600X sistem ısınıyor

Koii

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, R5-5600X'li bir sistemim var ve daha 1 yıl olmadan işlemci kısmı çok ısınmaya başladı masaüstünde 70 oyunda 90 derece oluyor ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fanı değiştirirseniz sorun çözülür. Kule tipi ortalama bir fan takarsanız yeter de artar.

Not: Mevsimsel olarak sıcaklık değişiklik gösterir.

Bende açıkçası mevsimsel olduğunu düşünüyorum yaklaşık 1.5 ay evde değildim belki içi tozludur diye kasanın camını açıp biraz tozları kaldırdım pek değişen olmadı ayrıca kasanın camının vidasıda şimdi sıkıştı açılmıyor :(

Bende açıkçası mevsimsel olduğunu düşünüyorum yaklaşık 1.5 ay evde değildim belki içi tozludur diye kasanın camını açıp biraz tozları kaldırdım pek değişen olmadı ayrıca kasanın camının vidasıda şimdi sıkıştı açılmıyor :(

Vidanın olduğu yere yağ damlar. Kasayı yan yatır ve biraz beklet. Sonra tekrar açmaya çalış. Aman yağı fazla kaçırma sonra parçalara damlar.

Dediğim gibi fanı eninde sonunda değiştirmen lazım. Ani ısı değişimi parçalara zarar verir.

Vidanın olduğu yere yağ damlar. Kasayı yan yatır ve biraz beklet. Sonra tekrar açmaya çalış. Aman yağı fazla kaçırma sonra parçalara damlar.

Dediğim gibi fanı eninde sonunda değiştirmen lazım. Ani ısı değişimi parçalara zarar verir.

Tamamdır elime para geçtiği ilk durumda değiştireceğim öneriniz var mı fan ile ilgili?

Geri
Yukarı