R5 5600X sistem mavi ekran hatası veriyor fakat minidump dosyası oluşmuyor

İşletim sistemi
Windows 11

MR.Sentinus

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
Crucial CT8G4DFS824A 8 GB x2
SSD veya HDD modeli
Kingston K3000 1 TB
Ekran kartı
MSI GTX 1050 Ti OC/AERO ITX
Anakart
ASRock B550M-HDV
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Önceki SSD Crucial BX500'tü. Çıkardım. Yeni aldığım Kingston K3000 NVMe SSD'yi taktım ve format attım. Windows'u NVMe'ye yükledim. Direk Windows Update üzerinden halletti her şeyi anakartın kendi sitesinden hiçbir şey indirmedim, chipset sürücüsü indirmedim çünkü aygıt yöneticisinde ünlem yok.
Arada bir mavi ekran verip verip duruyor.
Minidump kaydetmiyor.
Mavi ekran verip direk kapanıyor.
Başlangıç ve kurtarma kısmında otomatik yeniden başlatı kapattım bir daha verirse kodu görmek için.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran Görüntüsü (1).png

Temizlik araçları varsa sil, küçük bellek dökümünü seç. Tekrar mavi ekran alınca dosyaları yolla inceleyelim.

Temizlik araçları varsa sil, küçük bellek dökümünü seç. Tekrar mavi ekran alınca dosyaları yolla inceleyelim.
Ekran görüntüsü 2024-04-05 194631.png
NVMe SSD taktığımda direk yeniden format atmıştım yani temiz kurulum yapmıştım ve ona rağmen GTA 5'e falan girdiğim de mavi ekran veriyordu, FiveM yükleme ekranından sonra direk mavi ekran veriyordu eski "Crucial BX500" şu anki SSD'de vermiyor.

Sorunun SSD'de olduğunu düşündüm ve Amazon'a iade ettim yenisini verecekler umarım.

Windows güncelleştirmelerini bile yapmadan hiç denedim yine mavi ekran.
Yaptıktan sonra yine mavi ekran chipseti Windows Update üzerinden de güncellese yine mavi ekran chipseti AMD sitesinden de kursam yine mavi ekran anlamadım gitti.

HD Tune, CrystalDiskInfo, SSD Manager'de hiçbir hata, sector olmamasına rağmen mavi ekran vermesi çok garip.
Minidump dosyalarını bile oluşturmuyordu.

Şu an herhangi bir sorun yok sanırım?

Dediğim gibi Amazon'a iade ettim, yenisini verecekler inşallah.
Sorun hiçbir şekilde gitmiyordu şu an eski SSD'yi kullanıyorum "Crucial BX500"
Kingston K3000'de ne bir bad sector ne de herhangi bir hata çıkmıyordu ve sağlık %100'dü ona rağmen mavi ekranda "CRITICAL_PROCESS_DIED" koduyla verip duruyordu.
Minidump dosyası oluşturmuyordu zaten görseli ekledim "volmgr" 161 kodu ile döküm dosyasını yani minidumpu oluşturmuyor.

Ekran görüntüsü 2024-04-05 194631.png

Selam,

Depolama denetleyicisi problemi olabilir. Bu tip arızaların kaynağı net olmuyor. Windows'un default ayarladığı depolama denetleyicisi 2 diskin farkından dolayı KC3000'de uyumsuzluk sorunu çıkarıyor olabilir. Yeni diskin gelince onu denemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı