R5 5600X sistem toplama

Arkadaşların önerdiği parçalar gayet iyi, anakartın fiyatı nedir?
2000 lira civarlarında hocam
Arkadaşlar tekrardan merhaba, parçaları almış bulunmaktayım. Sistem şu an için şu şekilde,
İşlemcı: AMD Ryzen 5 5600.
Anakart: MSI B550-A Pro 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DP ATX.
RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 BL2k8G32C16U4b.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 970.
İşlemci fan ile birlikte geliyor yeterli bir fan mı?
Ekran kartının yetersiz kaldığını biliyorum fakat 5 6 ay sonra anca yükseltebilirim, ortalama olarak FIFA 22 gibi ya da bu düzeydeki oyunlarda iyi performans alabilir miyim? Bütçem 15 16 bin TL civari olacak 3060 Ti, kasa ve güç kaynağını maalesef 5 6 ay sonra satın alacağım.

Son düzenleme:
@olympos26 GTX 970 için soruyorsanız şu an günümüzdeki güncel oyunları bile en kötü Low ayarlarda oynarsınız. RTX 3060 Ti içinse 2K çözünürlüğe bile rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz.

İndirimleri takip ederek 3070, belki 3070 Ti bir ekran kartı da alabilirsiniz.

Dediğiniz gibi düşünüyorum fakat kasa ve güç kaynağı ile birlikte alacağım için indirime girerse maalesef.

@olympos26 GTX 970 için soruyorsanız şu an günümüzdeki güncel oyunları bile en kötü Low ayarlarda oynarsınız. RTX 3060 Ti içinse 2K çözünürlüğe bile rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz.

GTX 970 için sormuştum hocam, maalesef sebebini anlamadığım bir şekilde "dxdevicehung" diye saçma bir hata alıyorum FIFA 22, Witcher 3 ve hatta Skyrim gibi eski oyunlarda bile bilgisayar donuyor. Daha parçalar kargodan gelmedi sorun anakart ve işlemcide değil ise dediğiniz gibi 3060 Ti alana kadar rahatlıkla idare eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı