R5 5600X sistem toplama

Bu sistem toplanabilir.

2X:

37,820 TL tutuyor toplam. Bütçenizi zorlamıyordur umarım.

Bu arada attığınız anakart Wi-Fi desteksiz sanırım ve satıcıya git dediğimde fiyat 4726 TL'ye çıkıyor farklı bir öneriniz var mı bir de bazı ürünlerin satıcısı Amazon Germany bir problem teşkil eder mi bozulduklarında garantiye ya da değişim için yollamak istediğimde?

Şahsen hava soğutma tercih ederdim, Arctic Freezer 34 Duo veya türevi gibi. Çok ciddi fark yok aralarında hem cebinize 1.5k₺ para kalmış olur. İşlemci 60 derece çalışmayacaktır ama 70-75 de çalışabilir. Degradasyondan önce işlemci gücü yetersiz olacak zaten. Farkı ile yemek falan yersiniz ya da kasa için ekstra 2-3 fan alabilirsiniz.

Anladım peki 360 mm bir sıvı soğutma ile mesela SilverStone PF360 ile daha serin çalışmasını sağlayabilir miyim sistemde ki 240'ın yerine neden diye soracak olursanız 2-3 parça RGB olmasını da istiyorum.

Bu arada attığınız anakart Wi-Fi desteksiz sanırım ve satıcıya git dediğimde fiyat 4726 TL'ye çıkıyor farklı bir öneriniz var mı bir de bazı ürünlerin satıcısı Amazon Germany bir problem teşkil eder mi bozulduklarında garantiye ya da değişim için yollamak istediğimde?

Anladım peki 360 mm bir sıvı soğutma ile mesela SilverStone PF360 ile daha serin çalışmasını sağlayabilir miyim sistemde ki 240'ın yerine neden diye soracak olursanız 2-3 parça RGB olmasını da istiyorum.
Daha kötü olacağını düşünmüyorum ancak test etmeden cevap veremem. İşlemcinin termal yoğunluğu nerede önemli, soğutucuların iletkenlikleri arasındaki fark önemli vs. zibilyon tane parametre var.

Eğer RGB istiyorsanız ya bütçenizi artırın, ya performansdan kısıp RGB'ye verin ya da ürün kalitesinden kısın RGB'ye verin. En ucuz RGB ram, en ucuz RGB fan gibi. Tercih sizin.

Unicorn vomit güzel gözükmüyor açıkcası. Aldıktan 5 dakika sonra beğenmemeye başladım. Tek renk fena değil ama.

Bunu alabilirsiniz anakart olarak:

Satıcının Amazon Germany olmasının iade sürecinde herhangi bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum ki zaten Amazon iade, değişim süreçlerinde müşterilerine çok iyi yardımcı oluyor.

Daha kötü olacağını düşünmüyorum ancak test etmeden cevap veremem. İşlemcinin termal yoğunluğu nerede önemli, soğutucuların iletkenlikleri arasındaki fark önemli vs. zibilyon tane parametre var.

Eğer RGB istiyorsanız ya bütçenizi artırın, ya performansdan kısıp RGB'ye verin ya da ürün kalitesinden kısın RGB'ye verin. En ucuz RGB RAM, en ucuz RGB fan gibi. Tercih sizin.

Unicorn vomit güzel gözükmüyor açıkçası. Aldıktan 5 dakika sonra beğenmemeye başladım. Tek renk fena değil ama.

Anladım çok teşekkür ederim.

Bunu alabilirsiniz anakart olarak:

Satıcının Amazon Germany olmasının iade sürecinde herhangi bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum ki zaten Amazon iade, değişim süreçlerinde müşterilerine çok iyi yardımcı oluyor.
Tamamdır o zaman anakartı bununla değiştirip sizin topladığınız sistemi alayım ben çok teşekkürler çok ufak bir sorum daha var aklımda kalmasın bu anakartın b550 gaming edgeden farkı nedir ?

Tamamdır o zaman anakartı bununla değiştirip sizin topladığınız sistemi alayım ben çok teşekkürler çok ufak bir sorum daha var aklımda kalmasın bu anakartın B550 Gaming Edge'den farkı nedir?

Birbirleriyle benzer anakartlar aslında. Carbon biraz daha iyi bir yapıya sahip ve fiyatı biraz daha uygun olduğu için tercih edilmesi daha mantıklı. Kayda değer bir fark yok aralarında.

Geri
Yukarı