R5 5600X sistem toplama

melikerdogan1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, sistem toplamayı düşünüyorum. Amacım sadece Valorant oynamak ve şık bir kasada olmasını istiyorum. Şöyle bir sistem topladım bir bileşenleri kontrol edebilir misiniz eksik var mı uyumlular mı diye? Bu arada belki Twitch yayınları da yaparım ama ara sıra o yüzden işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Ekran kartı: ASUS ROG-STRIX-RTX3080-O10G-V2-Gaming
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X Altı Çekirdek 3.70 GHz İşlemci
  • Anakart: MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi AMD AM4 DDR4 ATX Anakart
  • Kasa: Phanteks Eclipse P500A DRGB PH-EC500ATG_D 3 Fanlı ATX Oyuncu Kasası
  • PSU İçin: 2500 TL bütçe ayırdım ama daha karar veremedim ona
  • RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) RGB 3600 MHz DDR4 CL18 cmW16GX4M2Z3600C18
  • M.2 SSD: Kingston KC3000 1TB 7000MB/S - 6000MB/S SSD
  • Sıvı Soğutma: SilverStone PF360 ARGB 3x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu 360mm Sıvı Soğutucu
Önerileriniz nedir? İyi midir? Bir bakarsanız sevinirim.

Bu sistem toplanabilir.

2X:

37,820 TL tutuyor toplam. Bütçenizi zorlamıyordur umarım.

Bu sistem toplanabilir.

2X:

37,820 TL tutuyor toplam. Bütçenizi zorlamıyordur umarım.

Yok hayır bu fiyat bandında da PC'yi alabilirim peki tam olarak neden böyle bir sistem topladınız baktığım kadarıyla işlemci konusunda evet performans olarak illaki Ryzen 7 5800X 5600Xden iyidir fakat diğer bileşenler konusunda benim aldıklarım sizce biraz daha iyi değil mi özellikle sıvı soğutma konusunda 240'ın 5800X i çok serin tutabilecegini düşünmüyorum.

Arkadaşın bu sistemi valorant oynamak ve yayın açmak için alması yada istemesi bana kendi hayatım hakkımda hakaret etme hisleri uyandırıyor :/

Yok hayır bu fiyat bandında da PC'yi alabilirim peki tam olarak neden böyle bir sistem topladınız baktığım kadarıyla işlemci konusunda evet performans olarak illaki Ryzen 7 5800X 5600Xden iyidir fakat diğer bileşenler konusunda benim aldıklarım sizce biraz daha iyi değil mi özellikle sıvı soğutma konusunda 240'ın 5800X i çok serin tutabilecegini düşünmüyorum.

Öncelikle önerdiğim işlemci düz 5800X değil 5800x3D olan işlemcidir. İntel tarafında 12900K ile eşdeğer bir işlemci yani 5600X'den kat ve kat daha performanslı. Özellikle Valorant gibi oyunlarda yüksek FPS'ler almanızı sağlar. Sıvı soğutucunun yeterli olacağını düşünüyorum. Kaliteli modeldir.

Yanlış şeye para verdiğiniz için.
  • Vision OC ile ROG Strix aynı performansı verecek.
  • Cooler'lar arasında taş çatlasa 10 derece fark olur. İşlemciniz 75 derecede de sıkıntısız çalışabilir (abartıyorum).
  • Kasa dediğiniz şey içindekileri tutuyor. İkisi de mesh, bir fark olmayacak. Kaliteleri farklıdır belki ama önemli olan boyu değil işlevi.
  • RAM'ler arası performans farkı minimal.
  • Anakart olarak hem X570 daha iyi hem de sizin seçtiğiniz anakart RGB'ye para veriyor.
Verdiğiniz para ile en iyi performansı alacak sistemi dizmiş arkadaş. Ben RGB isterim, cool gözüksün istiyorsanız ayrı tabii ki.

Öncelikle önerdiğim işlemci düz 5800X değil 5800x3D olan işlemcidir. Intel tarafında 12900k ile eş değer bir işlemci yani 5600X'den kat ve kat daha performanslı. Özellikle Valorant gibi oyunlarda yüksek FPS'ler almanızı sağlar. Sıvı soğutucunun yeterli olacağını düşünüyorum. Kaliteli modeldir.

Aa kusura bakmayın o kısmına dikkatli bakmamışım evet o zaman kat kat daha iyi bir sistem çok teşekkür ederim bu sistemi bir değerlendirmeye alayım ben RGB konusunda biraz yetersiz kalacak o üzüyor beni :D

Yanlış şeye para verdiğiniz için.
  • Vision OC ile ROG STRIX aynı performansı verecek.
  • Cooler'lar arasında taş çatlasa 10 derece fark olur. İşlemciniz 75 derecede de sıkıntısız çalışabilir (abartıyorum).
  • Kasa dediğiniz şey içindekileri tutuyor. İkisi de mesh, bir fark olmayacak. Kaliteleri farklıdır belki ama önemli olan boyu değil işlevi.
  • RAM'ler arası performans farkı minimal.
  • Anakart olarak hem X570 daha iyi hem de sizin seçtiğiniz anakart RGB'ye para veriyor.
Verdiğiniz para ile en iyi performansı alacak sistemi dizmiş arkadaş. Ben RGB isterim, cool gözüksün istiyorsanız ayrı tabii ki.

Yalan yok RGB isterdim ancak performans bir tık daha önde benim için sanırım arkadasın topladığı sistemi yapacağım.

Aa kusura bakmayın o kısmına dikkatli bakmamışım evet o zaman kat kat daha iyi bir sistem çok teşekkür ederim bu sistemi bir değerlendirmeye alayım ben RGB konusunda biraz yetersiz kalacak o üzüyor beni :D

Yalan yok RGB isterdim ancak performans bir tık daha önde benim için sanırım arkadasın topladığı sistemi yapacağım.
Şahsen hava soğutma tercih ederdim, Arctic Freezer 34 Duo veya türevi gibi. Çok ciddi fark yok aralarında hem cebinize 1.5k₺ para kalmış olur. İşlemci 60 derece çalışmayacaktır ama 70-75 de çalışabilir. Degradasyondan önce işlemci gücü yetersiz olacak zaten. Farkı ile yemek falan yersiniz ya da kasa için ekstra 2-3 fan alabilirsiniz.

Geri
Yukarı