R5 5600X Sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

bibakıpcıkcam

Centipat
Sistemimde 3060 R5 5600X olmasına rağmen düşük ayarlarda, yüksek ayarlarda 350'nin üzerine çıkamadım. 150 civarında dolanıyor. Driverların güncel olması lazım. Yardımcı olabilir misiniz neden böyle yapıyor? Şimdi baktım 2060 ekran kartı 350 AVG ile oynatıyor ilginç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimde 3060 R5 5600X olmasına rağmen düşük ayarlarda, yüksek ayarlarda 350'nin üzerine çıkamadım. 150 civarında dolanıyor. Driverların güncel olması lazım. Yardımcı olabilir misiniz neden böyle yapıyor? Şimdi baktım 2060 ekran kartı 350 AVG ile oynatıyor ilginç.

Sisteminizin sıcaklık değerleri nedir?
Birde ram konfigrasyonunuz nedir?

YouTube'da aynı sistemlerde daha çok FPS alıyorlar güncel yamada anlayamadım.

Bende RTX2060 ve R5 5600X ile oynuyorum düşükte 300ü geçmiyor daha geçen hafta +400 alıyordum. Oyunla alakalı bence.

Sisteminizin sıcaklık değerleri nedir?
Bir de RAM konfigrasyonunuz nedir?

GPU %50 civarında kullanıyor 56 derece.
CPU biraz daha fazla kullanıyor 64 derecede. SILICON POWER 16GB(2×8) XPOWER Turbine Mavi 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

Chipset sürücüsü ve BIOS güncel değilse güncelleyip deneyin. Bir de X.M.P/DOAC açık değilse açıp deneyin.

Ramleriniz Single ranked sanırım. Dual Channel çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bir de yukarıda ki arkadaşın dediklerini kontrol edin.

Pek anlayamadım resimdeki dual yazan yer ise öyle görünüyor.

Chipset sürücüsü ve BIOS güncel değilse güncelleyip deneyin. Bir de X.M.P/DOAC açık değilse açıp deneyin.

BIOS ile chipset sürümleri uygulamalar sekmesindekiyle örtüşüyor. 3200 MHZ'de çalışıyormuş.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7 KB · Görüntüleme: 56
  • 2.png
    2.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 58
Pek anlayamadım resimdeki Dual yazan yer ise öyle görünüyor.

BIOS ile chipset sürümleri uygulamalar sekmesindekiyle örtüşüyor. 3200 MHz'de çalışıyormuş.

Sorun bunlardan kaynaklı gözükmüyor. NVIDIA ayarlarından 3D sekmesinden genel uygulama ayarlarından güç yönetim modunu maksimum performansa ayarlayıp dener misiniz?
Bir de oyun ayarlarından V-Sync varsa devre dışı bırakıp FPS limitleyicisini devre dışı bırakın.

Sorun bunlardan kaynaklı gözükmüyor. NVIDIA ayarlarından 3D sekmesinden genel uygulama ayarlarından güç yönetim modunu maksimum performansa ayarlayıp dener misiniz?
Bir de oyun ayarlarından V-Sync varsa devre dışı bırakıp FPS limitleyicisini devre dışı bırakın.

Dediğini şimdi yaptım lakin fazla anlamadığımdan diğerlerini de attım bir yanlışım varsa diye dostum. Kontrol ettim hala aynı FPS'i alıyorum 150-200 aralığı acaba gerçekten senkronize değil mi oyun yani Witcher da istediğim FPS'i alabildim.

Dosya Ekleri

• 23.png
    23.png
    79,5 KB · Görüntüleme: 61
  • 13.png
    13.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 51
  • 15.png
    15.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Dediğini şimdi yaptım lakin fazla anlamadığımdan diğerlerini de attım bir yanlışım varsa diye dostum. Kontrol ettim hala aynı FPS'i alıyorum 150-200 aralığı acaba gerçekten senkronize değil mi oyun yani Witcher da istediğim FPS'i alabildim.

Güç yönetim modu normal yazıyor attığınız resimde. Dediğiniz ihtimal de olabilir kendim oynamadığım için emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı