R5 5600X sistemde termal macun sonrası ısı artışı

Minemosyne

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci
R5 5600x
Arkadaşlar bir önceki başlığımda R5 5600X işlemcimin ısınması ile ilgili problemlerim vardı ve bunu Arctic MX4 macun alıp, macunu yenileyerek gider miştim fakat 1 hafta sonra sıcaklıklar yine 85+ dereceleri gördüğü noktaya geldi. Macunu çarpı şeklinde uyguladım( herhangi bir yayma işlemi yapmadım) ve üzerine NZXT M22 Kraken sıvı soğutmayı yerleştirdim. Başta istediğim şekilde en ağır anlarda Max 70 derece görüyordu fakat sonrasında eski hale geri döndü. Acaba macunu mu yanlış sürüyorum yoksa macun mu kurudu? Macunu da Teknobiyotik'ten aldım bilerek replikaları çok olduğu için. Bilgisayarımla yaptığım en ağır kullanım Escape from Tarkov oynamak ve AutoCAD kullanmak. Kasam da NZXT H510 Elite. İçinde 3 fan daha var sıvı soğutmadan ayrı olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçende teknobiyotik'ten sahte mx6 geldiğine dair konu açılmıştı. Ben genel olarak Arctic serisini önermiyorum çok fazla sahtesi var ve artık firmalar bile farkında değil sahtesini sattıklarından. Ayriyetten macunu yaymanız gerekiyor fakat ne çok kalın ne de çok ince olmalı bu aradaki miktarı tutturmak birkaç denemenizi alabilir.

Geçende teknobiyotik'ten sahte mx6 geldiğine dair konu açılmıştı. Ben genel olarak Arctic serisini önermiyorum çok fazla sahtesi var ve artık firmalar bile farkında değil sahtesini sattıklarından. Ayriyetten macunu yaymanız gerekiyor fakat ne çok kalın ne de çok ince olmalı bu aradaki miktarı tutturmak birkaç denemenizi alabilir.
Hocam muhtemelen sahte. Ürünü ilk kullandığımda fark etmişti sonrasında eski haline döndü, para da zaman da boşa gitti.
Sahte olma olasılığı yüksek
Noctua N1 öneririm ya da n2.
Thermaltake ve Corsair'in de önerilen macunları var, onlar hakkından ne düşünüyorsunuz ? Yoğurdu üfleyerek yiyorum bu olaydan sonra o yüzden daha bilindik bir marka tercih etmek istiyorum.
510 Elite kasada hava akışı çok düşük, kasanın camını çıkarıp sorun devam ediyor mu kontrol edebilir misin? sorun kasadaysa yapacak bir şey yok.
Hocam çok ağır yük olmadığı için fark etmiyor. Denedim fakat çok bir fark yaratmadı. Macundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Ayrıca önerileriniz için teşekkür ederim.

Geçende Teknobiyotik'ten sahte MX6 geldiğine dair konu açılmıştı. Ben genel olarak Arctic serisini önermiyorum çok fazla sahtesi var ve artık firmalar bile farkında değil sahtesini sattıklarından. Ayrıyeten macunu yaymanız gerekiyor fakat ne çok kalın ne de çok ince olmalı bu aradaki miktarı tutturmak birkaç denemenizi alabilir.

Bende aynı sorunu yaşadım

Yalnız şu var bende Teknobiyotik'ten aldım MX-6 üzerinde bir barkod var onu QR okutucuya okuttum sitesine yönlendirdi orijinal ürün falan diyor ama bilmiyorum taklitlerde bunu yapabiliyorlar mı?

Yalnız macun çok kötü. Ben üstte kendi konumda yazıyora ama Cooler Master HTK-002 89 TL'ye satılan macun ile aynı sıcaklık değerlerini verdi. Kazık yedim resmen. Sitelerine olumsuz yorum yazdım ama yayınlamadılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı