R5 5600X sisteme Parça önerileri

Önerdiğim PSU'yu, SSD'yi ve soğutucuyu kendim kullanıyorum, hepsi iyi ürünler.

Önerdiğim kasayı da @BerkayZ87 kullanıyor, memnun.

Daha büyük ve ön kısmı biraz daha sade bir kasa isterseniz:

Görüntü anlamında daha tatmin edici bir kasa isterseniz:

Amazon Germany sorun değilse şu kasaya da bakılabilir.

Eğer ana kartı almadıysanız bu daha iyi bir seçim olabilir.

@RPM PSU önerebilir. @hakan yaeger hocam da SSD önerebilir.

Her şey çok güzel ama bütçesi varken kasayı TD500 Mesh yapıp PSU'yu ayrı alıp soğutucuyu 360MM yapmak daha mantıklı değil mi?

R5 5600X o kadar ısınmadığı için mantıklı değil.

Çok fazla seçenek var düzelterek sizde öneri yapabilirsiniz. Çok kasa bilmediğim için bunu önerdim. Sizin dediğiniz de mantıklı, yapılabilir. :)

(Seçeneklerde 1TB mevcut)
Kasa seçenekleri fazla iyilerinden önereceğim, istediğinizi alırsınız.
Sade severseniz şöyle bir kasa da var.

240mm R5 5600X için hayli hayli yetiyor.
Bütçeniz varsa geleceğe dönük olması için PF360 alabilirsiniz.

Ben de zaten 240MM kullanıyorum ama bütçe varken 360MM alınması gelecekte de daha rahat etmesini sağlayabileceği için bir öneride bulundum, alıp almamak ona kalmış.

Önerime ekledim hocam :)

Amazon Germany sorun değilse şu kasaya da bakılabilir.

Seçtiğim parçaların ekran görüntüsünü buraya yükledim. @LuizGustavo neden gönderdiğiniz anakart iyi bir tercih olur? Birde anakartı seçmek çok zor oldu mesajınız beni yeniden seçenekler arasında bıraktı kesin bir öneriniz var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    69,7 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    85,7 KB · Görüntüleme: 21
Seçtiğim parçaların ekran görüntüsünü buraya yükledim. @LuizGustavo neden gönderdiğiniz anakart iyi bir tercih olur? Bir de anakartı seçmek çok zor oldu mesajınız beni yeniden seçenekler arasında bıraktı kesin bir öneriniz var mı?

Genel anlamda hem kalite hem performans olarak daha iyi hem de daha ucuz ama sizin kararınız.
Genel anlamda hem kalite hem performans olarak daha iyi hem de daha ucuz ama sizin kararınız.

Ama kargo bana uymaz derseniz o anakart sıkıntı çıkartmaz.

Seçtiğim parçaların ekran görüntüsünü buraya yükledim. @LuizGustavo neden gönderdiğiniz anakart iyi bir tercih olur? Birde anakartı seçmek çok zor oldu mesajınız beni yeniden seçenekler arasında bıraktı kesin bir öneriniz var mı?
Seçtiğiniz kasa 360MM desteklemiyor. Bir de anakart için 3.000 bütçeyle güzel bir X570 almak daha iyi olur. 240MM sıvı soğutma seçin. Kasayı değiştirmek istemezseniz anakartı görüntü açısından ROG Strix B550-A Gaming yapabilirsiniz. Üstelik 5600X çok pahalı 2.900 TL'ye bulunabilir. AMD Ryzen 5 5600X Altı Çekirdek 3.70 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yerinizde olsam, anakartı X570 Tomahawk yapar, Kasayı Core P8 yapardım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı