R5 5600X soğutma önerisi

Evet unutmuşum kusura bakmayın.
Burada ki inceleme de radyatör kalınlığı 27 mm olarak verilmiş ama fan kalınlıkları hakkında bir bilgi göremedim. İngilizcem pek olmadığı için yazılanları da anlayamadım.
Siz fan kalınlıkları hakkın da bir bilgiye sahip misiniz ?
Sitesinden tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Bende tamamen aynı fikirdeyim. Ama kasamın üst paneli resmi sitesinde sıvı soğutma desteklemiyor. Bi şekilde takabilirsem takacağım ama takamazsam ön panele dik şekilde takacağım. Sanırım bu durumun pek dezavantajı olmaz.
Önereceğin bir sıvı soğutma varmı?
Ön panel 280 mm destekliyorsa konu içinde önerdiğim sapphire'in 240'lık sıvı soğutmasını tavsiye ediyorum. @messinicocugu hocam da bu soğutmayı önermiş.

Bu fiyata alınabilir bence fena soğutucu değil bir de bu fiyata çok da iyi soğutucu kalmamışken değerlendirilebilir.
2 hafta önce açılan bu konuda 1799 Lirayken şu anda eft ile 1899 Lira.

Ön panel 280 mm destekliyorsa konu içinde önerdiğim sapphire'in 240'lık sıvı soğutmasını tavsiye ediyorum. @messinicocugu hocam da bu soğutmayı önermiş.

2 hafta önce açılan bu konuda 1799 Lirayken şu anda eft ile 1899 Lira.
Hocam yanlış anlamayın ama DeepCool LT520 240, Sapphire Nitro+ 360'tan bile daha iyi performans veriyor.

1673621915406.png

Hocam yanlış anlamayın ama DeepCool LT520 240, Sapphire Nitro+ 360'tan bile daha iyi performans veriyor.

Eki Görüntüle 1631629
Yok canım neden yanlış anlayayım. Evet, öyle görünüyor. Zaten DeepCool'un bu modelde kullandığı fanların CFM değeri 85. DeepCool LE500 modelinde de aynı fanlar kullanılmıştı ve çok iyi bir sıvı soğutmaydı, performansı ona yakın duruyor. Ülkemizde çok değil birkaç ay önceye kadar 1200-1300 Liradan satılıyordu ve sıvı soğutma önerisi olarak veriyordum çoğu konuda. Bence de DeepCool LT520 240 daha iyiymiş.

Sitesinden tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Bu model ile Arctic LF 240 arasında kıyaslama yapabilir miyiz? Çoğu konu da LF240 öneriyorlar.
Kağıt üzerin de LT520 LF 240 'dan daha iyi gözüküyor. Fiyat olarak ikisi de aynı.
Sizin fikriniz nedir?

Bu model ile Arctic LF 240 arasında kıyaslama yapabilir miyiz? Çoğu konu da LF240 öneriyorlar.
Kağıt üzerin de LT520 LF 240'dan daha iyi gözüküyor. Fiyat olarak ikisi de aynı.
Sizin fikriniz nedir?
LF240'ın kalın bir radyatörü var. Üst tarafa konumlandıramazsınız. Hoş LT520'yi bile konumlandırıp konumlandıramayacağınız şüpheli. He LT520'nin radyatör boyutları daha normal. Pompa tasarımı daha güncel. Bu açıdan fark yaratıyor.

LF240'ın kalın bir radyatörü var. Üst tarafa konumlandıramazsınız. Hoş LT520'yi bile konumlandırıp konumlandıramayacağınız şüpheli. He LT520'nin radyatör boyutları daha normal. Pompa tasarımı daha güncel. Bu açıdan fark yaratıyor.
Peki sence LT520 mi yoksa COUGAR CGR-AQUA 360 mı ?

Hocam eğer almadıysan ilk sana bir şey söylemek istiyorum. Aynı işlemciyi yazın bende aldım ve bana da herkes pahalı soğutucuya gerek yok AMD Wraith Prism yeterli olduğunu söyledir. Çoğunluk öyle deyince ben gidip aldım. Soğutucunun altında bulunan termal macun ile kullandım, başka bir termal macun kullanmadım. Daha sonra test ettiğim zaman 70 derecelere çıktı ve bu bana fazla geldi. Çünkü kasanın üst tarafında 2 adet 140 mm fan ön tarafta ise 3 adet 120 mm fan arka tarafta ise 1 adet 120mm fan bulunuyor. Kullandığım kasanın ön paneli tamamen mesh bir yapı da. Hava akışı da oldukça iyi. 70 dereceyi gördüğü zaman fanlar 1800-2000 RPM arasında dönüyordu. Sonra bende yeni bir soğutucu aldım. Aldığım soğutucu ise Corsair H100X. Herkes eski olduğunu söyledi bana. Eski olmasına rağmen mükemmel bir performansı var. Test yaptığım da maksimum 63 dereceyi gördüm. Boşta ise 33-37 derece arası ve bu sıcaklık ise gerçekten oldukça iyi. Şu an fiyatı 2K TL civarı. Eğer alacaksan gerçekten öneririm.

Hocam eğer almadıysan ilk sana bir şey söylemek istiyorum. Aynı işlemciyi yazın bende aldım ve bana da herkes pahalı soğutucuya gerek yok AMD Wraith Prism yeterli olduğunu söyledir. Çoğunluk öyle deyince ben gidip aldım. Soğutucunun altında bulunan termal macun ile kullandım, başka bir termal macun kullanmadım. Daha sonra test ettiğim zaman 70 derecelere çıktı ve bu bana fazla geldi. Çünkü kasanın üst tarafında 2 adet 140 mm fan ön tarafta ise 3 adet 120 mm fan arka tarafta ise 1 adet 120mm fan bulunuyor. Kullandığım kasanın ön paneli tamamen mesh bir yapı da. Hava akışı da oldukça iyi. 70 dereceyi gördüğü zaman fanlar 1800-2000 RPM arasında dönüyordu. Sonra bende yeni bir soğutucu aldım. Aldığım soğutucu ise Corsair H100X. Herkes eski olduğunu söyledi bana. Eski olmasına rağmen mükemmel bir performansı var. Test yaptığım da maksimum 63 dereceyi gördüm. Boşta ise 33-37 derece arası ve bu sıcaklık ise gerçekten oldukça iyi. Şu an fiyatı 2K TL civarı. Eğer alacaksan gerçekten öneririm.
R5 5600-5600X gibi işlemciler için sıvı soğutmaya gerek yoktur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Wraith Prism'de soğutur. Ses durumu, soğutucunun yapısıyla alakalı. Haliyle soğuk tutmak için çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı