R5 5600X stok fan hızı normal mi?

TakatimKalmadı

Hectopat
Daha fazla  
Stok fanım boşta 1800 RPM oluyor. Sıcaklığı da 1800 RPM'e rağmen 42-44 arasında gidip geliyor. Bu normal mi? Oyun içi daha test edemedim çünkü oyun içi görebileceğim bir program var mı bilmiyorum. Varsa onu da söylerseniz sevinirim. Yükteyken daha kesin sonuçlar verir tahminimce.

Stok fanım boşta 1800 RPM oluyor. Sıcaklığı da 1800 RPM'e rağmen 42-44 arasında gidip geliyor. Bu normal mi?
Normal.
Oyun içi daha test edemedim çünkü oyun içi görebileceğim bir program var mı bilmiyorum. Varsa onu da söylerseniz sevinirim.
MSI Afterburner.
Yükteyken daha kesin sonuçlar verir tahminimce.
Evet.

Stok fanım boşta 1800 RPM oluyor. Sıcaklığı da 1800 RPM'e rağmen 42-44 arasında gidip geliyor. Bu normal mi? Oyun içi daha test edemedim çünkü oyun içi görebileceğim bir program var mı bilmiyorum. Varsa onu da söylerseniz sevinirim. Yükteyken daha kesin sonuçlar verir tahminimce.
Msı afterburner la görebilirsiniz + olarak normal stok fanı iyi değil yani stok fanla kullanırsanız işlemci yarı yarıya yük altında olduğu zaman 82 derecelerde dolaşıyor.

Normal.

MSI Afterburner.

Evet.
Hocam MSI Afterburner'in neresinde tam olarak? Ben göremedim de yardımcı olursanız sevinirim.
Msı afterburner la görebilirsiniz + olarak normal stok fanı iyi değil yani stok fanla kullanırsanız işlemci yarı yarıya yük altında olduğu zaman 82 derecelerde dolaşıyor.
Valla ben CPB'yi kapattığım için işlemci max 65 derece görüyor da fan hızına takıldım biraz.

Hocam MSI Afterburner'in neresinde tam olarak? Ben göremedim de yardımcı olursanız sevinirim.

Valla ben CPB'yi kapattığım için işlemci max 65 derece görüyor da fan hızına takıldım biraz.
Dediğim gibi iyi değil stok fan bu yüzden 5600x gibi çekirdek hızı tavan yapmış bir işlemciye kesinlikle daha iyisi gerek.

1632228621066.png

MSI Afterburner'deki bu ikona tıkla.

Çıkan sekmeden ''İzleme'' kısmına tıkla.

1632228645880.png

Daha sonra buradan ''CPU Temperature'' yazanın yanındaki boşluğa tıkla ve aşağıdaki ''OSD'de göster'' tikini işaretleyip ''Uygula''ya tıkla.

1632228688336.png

Eki Görüntüle 1170439
MSI Afterburner'deki bu ikona tıkla.

Çıkan sekmeden "İzleme" kısmına tıkla.

Eki Görüntüle 1170440

Daha sonra buradan "CPU Temperature" yazanın yanındaki boşluğa tıkla ve aşağıdaki "OSD'de göster" tikini işaretleyip "Uygula"ya tıkla.

Eki Görüntüle 1170441

Onun çalışması için bir oyun gerekmiyor mu? Onun yerine sistem tepsisinde göster diyerek sağ alttaki "gizli simgeleri göster" tuşu ile görülebilir eğer dediğimi yaparsanız.

Geri
Yukarı