R5 5600X undervolt sonrası 65 derece iyi mi?

Peki şu anda yapmam gereken bir şey kaldı mı yoksa bu halde tamam mı? Bir de kule tipi soğutucumun fanlarını değiştirsem sizce derece düşürür mü?

Tamam hocam dehşet performans alırsınız 4850'ye kadar boostuyor işlemci oyunlarda bakın bir de sıcaklık durumlarına işlemci hızlarına aldığınız score çok iyi.

Tamam hocam dehşet performans alırsınız 4850'ye kadar boostuyor işlemci oyunlarda bakın bir de sıcaklık durumlarına işlemci hızlarına aldığınız score çok iyi.
Hocam gerçekten çok teşekkür ederim, birde son olarak farklı bir konu açsam ekran kartı içinde overclock veya underwolt bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Peki şu anda yapmam gereken bir şey kaldı mı yoksa bu halde tamam mı? Bir de kule tipi soğutucumun fanlarını değiştirsem sizce derece düşürür mü?

Fan çok fark etmeyebilir. Önemli olan soğutucunun kalitesi

Bilmiyorum bütçe çıkar mı sizde ama

Böyle bir soğutucu alırsanız 5800x3D bile olsa soğutur çok güçlü. Tabii bütçe el vermez ise. Bir şey diyemem

Fan çok fark etmeyebilir. Önemli olan soğutucunun kalitesi

Bilmiyorum bütçe çıkar mı sizde ama

Böyle bir soğutucu alırsanız 5800x3D bile olsa soğutur çok güçlü. Tabii bütçe el vermez ise. Bir şey diyemem
Bütçem var evet, zamanında x129 önermişti birçok kişi ondan almıştım o halde değiştirme zamanı gelmiş. Tekrardan çok teşekkür ederim

Hocam gerçekten çok teşekkür ederim, bir de son olarak farklı bir konu açsam ekran kartı içinde overclock veya underwolt bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Hocam ekran kartı overlock önermiyorum kendim de yaptığım tek şey var hangi marka ise onun programını indirip OC scanner yapmak en sağlıklısı olur. Ve güvenlisi.

Ekran kartı fiyatları çok uçuk ve herhangi bir olumsuz durumda başımıza büyük sorun çıkarabilir. Ayrıca ekran kartı overclock daha riskli işlemciye göre. Ben şahsen bu konuda yardımcı olamam ama hangi marka ise ekran kartı onun programını indirin orada o.c scan var o yapıyor otomatik ve güvenli olarak belki manuelden daha düşük olur ama inanın yapılan overclock genelde büyük çapta olmaz.

Hatta maneul de yapsanız size büyük bir fark sağlamaz. ekran kartına undervolt da yapmadım

ama siz yapmak isterseniz yine konu açın bilen deneyimli kişiler yardımcı olur.

Hocam ekran kartı overlock önermiyorum kendim de yaptığım tek şey var hangi marka ise onun programını indirip OC scanner yapmak en sağlıklısı olur. Ve güvenlisi.

Ekran kartı fiyatları çok uçuk ve herhangi bir olumsuz durumda başımıza büyük sorun çıkarabilir. Ayrıca ekran kartı overclock daha riskli işlemciye göre. Ben şahsen bu konuda yardımcı olamam ama hangi marka ise ekran kartı onun programını indirin orada o.c scan var o yapıyor otomatik ve güvenli olarak belki manuelden daha düşük olur ama inanın yapılan overclock genelde büyük çapta olmaz.

Hatta maneul de yapsanız size büyük bir fark sağlamaz.
Overclocktan ziyade underwolt için istemiştim, 1080ti kullanıyorum ve 65-72 arasında dolanıyor fakat 70 üstüne çıkmasını pek istemiyorum

Overclocktan ziyade underwolt için istemiştim, 1080 Ti kullanıyorum ve 65-72 arasında dolanıyor fakat 70 üstüne çıkmasını pek istemiyorum.

Vallahi bence süper 72 derece. Ben 1660 Super 87'lere çıkyıyordu uzun süre kullandım. Sonra altına 2 tane 120'lik fan kiti yaptım Akasa fan kiti ile öyle düşürebildim. Yani 72 aslında çok iyi bir değer.

Vallahi bence süper 72 derece. Ben 1660 Super 87'lere çıkyıyordu uzun süre kullandım. Sonra altına 2 tane 120'lik fan kiti yaptım Akasa fan kiti ile öyle düşürebildim. Yani 72 aslında çok iyi bir değer.
Sizide yoruyorum ama son olarak dediğiniz sistemi bende CoolerMaster b520 kasaya yapabilir miyim sizce, faydası olur mu?

1705514629579.png

Rahatlıkla sığar 165mm ye kadar yüksekliği destekliyor

O soğutucu 155mm.

Ayrıca RAM'ler için özel tasarım yapılmış yüksek RAM'ler için.

Eki Görüntüle 2087793

Rahatlıkla sığar 165mm ye kadar yüksekliği destekliyor

O soğutucu 155mm.

Ayrıca RAM'ler için özel tasarım yapılmış yüksek RAM'ler için.
Tekrardan çok teşekkür ederim hocam

Maalesef dediğim gibi duruyor. Statik OC yerine PBO'dan devam etmen daha iyi olur.

Eki Görüntüle 2087718
Hocam yeni konuya etiketledim sizi @William Butcher G.Skill Ripjaws için overclock değerleri nasıl?

Geri
Yukarı