R5 5600X ve B450 Gaming Plus Max - FlashBack nasıl yapılır?

senshi.jpp

Centipat
Elimdeki parçalar:
  • MSI Mag Forge 100M
  • Ryzen 5 5600X
  • B450 Gaming Plus Max
  • 240 GB Hikvision SSD
  • 1 TB HDD WD BLUE
  • 8x2 Corsair 3600 MHz RAM

Sistemi direkt montajlayıp, flaşa BIOS'u atıp FlashBack+ butonunun altına takıp butona basıp ışığın sönmesini mi bekleyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerekli bağlantıları yaptığından emin ol, Technopat bunun için rehber yapmıştı zaten videoyu bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi direkt montajlayıp bu işlemi yapabilirsin, biraz beklemen gerekecek. Sonra sistem boot edecektir kendisini, senin güç tuşlarından birine basmana gerek kalmaz.

Yalnız ekran kartın yok mu? Görüntü alamazsın öbür türlü.

Gerekli bağlantıları yaptığından emin ol, Technopat bunun için rehber yapmıştı zaten videoyu bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi direkt montajlayıp bu işlemi yapabilirsin, biraz beklemen gerekecek. Sonra sistem boot edecektir kendisini, senin güç tuşlarından birine basmana gerek kalmaz.

Yalnız ekran kartın yok mu? Görüntü alamazsın öbür türlü.
Ekran kartı var. Anakartı nasıl montajlayacağımı bilmiyorum kasaya :D

b1.png

b2.png

LED sönesiye kadar bekleyeceksin.

Ekran kartı var. Anakartı nasıl montajlayacağımı bilmiyorum kasaya :D

Önce işlemci, RAM ve SSD'yi (eğer M.2 ise) anakarta montajlamakla işe başla. Eğer AMD stok soğutucu kullanıyorsan onu da montajlayıp anakartı kasaya indir. İndir diyorum çünkü kasayı yatay şekilde yatırman lazım. mATX bir anakart kullanmadığın için kasanın dahili montajlı şekilde gelen yükseltme vidalarının yerini değiştirmene gerek yok.

Detaylı sistem toplama rehberlerini izleyerek nasıl olduğunu anlayabilirsin.

önemli tavsiye: arka plaka montajını yapmayı sakın unutma :)

Important yazan kısımda 1. yazan yerde ne yazıyor?

Bu işlemi işlemci takmadan sadece anakarta 24 pin ve 8 pin güç girişini bağlayarak da yapabiliyorsun, ondan bahsediyor. Ancak senin sistemin zaten kurulu olduğu için o kısma aldırış etme... Eğer sistemin kurulu değilse PSU'yu anakarta bağlayıp bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sistemi toplayabilirsin.

Son düzenleme:
Bu işlemi işlemci takmadan sadece anakarta 24 pin ve 8 pin güç girişini bağlayarak da yapabiliyorsun. Ondan bahsediyor ancak senin sistemin zaten kurulu olduğu için o kısma aldırış etme...
Önce işlemci, RAM ve SSD'yi (eğer M.2 ise) anakarta montajlamakla işe başla. Eğer AMD stok soğutucu kullanıyorsan onu da montajlayıp anakartı kasaya indir. İndir diyorum çünkü kasayı yatay şekilde yatırman lazım. mATX bir anakart kullanmadığın için kasanın dahili montajlı şekilde gelen yükseltme vidalarının yerini değiştirmene gerek yok.

Detaylı sistem toplama rehberlerini izleyerek nasıl olduğunu anlayabilirsin.

önemli tavsiye: arka plaka montajını yapmayı sakın unutma :)
valla daha toplamadım, en iyisi bilgisayarcıya götüreyim o yapsın :D Ama Windows'u KMSPico ile kurma diyeceğim 😆😆

Montaj şart değil. Anakarta sadece CPU ve 24 pin güç beslemesini taktıktan sonra güncel BIOS sürümünü USB belleğe at, BIOS dosyasının adını MSI.ROM olarak değiştir. Daha sonra belleği Flashback butonunun altındaki girişe tak ve butona bas. LED söndükten BIOS güncellenmiş olacak. Daha sonra sistemi montajlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı