MSI B450 GAMING Plus Max Flashback yapmıyor

kula000

Kilopat
Anakarti denemek için Ryzen 1200 takmıştık arkadaşımla şimdi 3600X aldım ancak CPU Debug göstergesinde, CPU ışığı yanıyor sönmüyor açınca
Ryzen 1200 çalıştırabilmek için sitesindeki ilk BIOS güncellemesini flashback ile güncelledik şu an en son versiyona dönemiyorum. Flashback ışığı 3 kere yanıp sönüyor devam etmiyor. Nedir sorun nerede hata yapiyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı hatayı yaşadık defalarca. Rufus programı ile diski biçimlendir. MBR olarak... Ardından dilediğin BIOS dosyasının adını MSI.ROM yapıp diskin içine at. İşe yarayacaktır :) .

Dosya Ekleri

• rufus.gif
    rufus.gif
    79,3 KB · Görüntüleme: 58
Dostum sistemi topla güncelleme derken anca Windows kurma aşamasına geldim.
Nedense açılırken ve ufak tefek anlarda işlemci fan hızı bir hizlaniyor bir yavaşlaniyor neden acaba

CPU aniden çok ısınıp zarar görmesin diye CPU Fan olmadan çalışmıyor çoğu anakart.

Her açılışta CPU Fan olup olmadığını kontrol ederken saniyelik hızlı dönmeler olması normaldir.
yapmazsa sıkıntı zaten de olay o değil
mesela bir ağır işlem yapmaya kalktım fan otamatik hızlanıyor sonra yavaşlıyor

Hocam aynı anakartı kullanıyorum, bilgisayarı açarken debug ledler sırayla yanıp sonrasında sönüyor. Arkadaşlar parçaları kontrol ediyor dediler. Sende de oluyor mu böyle bir durum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı