MSI B450 GAMING Plus Max hatası

Badurali67

Decapat
Sistemim.
Ryzen 5 3600.
G.Skill 8x2 3600 MHz CL18 RAM.
Gigabyte GTX 1660 Super.
PSU Corsair VS650.
Sorunuma gelirsek sistemimi topladim çalıştırdım BIOS ekranina geldim ve XMP özelliğini açtım 1-2 dakika başka bir şeyle ilgilendigimde kapanmıştı ve birkaç kez açmaya calistigimda açıldığı saniye kapandı ve şu an hiç açılmıyor. Hiçbir tepki vermiyor. Aldığım yer ensonu.com ve iade kabul etmedi MSI yetkili servisine götürmemi söylediler. Bu konuda sizlerin önerisi nedir? Ne yapmalıyım?

Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri de çıkarın ve sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Sonra hepsini takın ve sistemi çalıştırın. Bellekler kırmızı renkli slotlarda takılı olsun.

Bence MSI verin çünkü CL değeri yükselince böyle bir sorun yaşamamalısın çünkü bende yükseltiğim zaman önceki RAM'lerimde Chrome girince aynı sorunu yaşıyordum çözüm yolları var ama ben değişimle çözdüm.
Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri de çıkarın ve sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Sonra hepsini takın ve sistemi çalıştırın. Bellekler kırmızı renkli slotlarda takılı olsun.

Dostum bunu ben denemiştim ama sonuç alamadım ama siz gene deneyin.

Açıkçası silmek dışında hepsini yaptım ve ilk başta çalışıp sonra gitmesi benim aklımı kurcaladi. Açıkçası hazır yeni almışken servisin yapması benim de kurcalamam mantıklı geliyor fakat sizce servis bozabilir mi ? Yada kullanıcı hatası diyip yollar mı?
Bence MSI verin çünkü CL değeri yükselince böyle bir sorun yaşamamalısın çünkü bende yükseltiğim zaman önceki RAM'lerimde Chrome girince aynı sorunu yaşıyordum çözüm yolları var ama ben değişimle çözdüm.

Dostum bunu ben denemiştim ama sonuç alamadım ama siz gene deneyin.
Değişimi MSI mi yaptı yoksa aldığınız firma mi ? Tam olarak nasıl ilerlediniz acaba. Yorumlarınız için teşekkürler 😊.

Sanırım teknik servis şu parça arızalıdır diye size rapor veriyor. Onu aldığınız yere gönderiyorsunuz. Satıcı da arızalı parçayı değiştiriyor. Ayrıca güvenilir durmayan firmalardan neden alışveriş yapıyorsunuz?

Sanırım teknik servis şu parça arızalıdır diye size rapor veriyor. Onu aldığınız yere gönderiyorsunuz. Satıcı da arızalı parçayı değiştiriyor. Ayrıca güvenilir durmayan firmalardan neden alışveriş yapıyorsunuz?
Akakçe üzerinde gördüğümde bir anlık gaflet ile aldım fakat bu sorunu yaşadığımda pişman oldum tövbe ettim. Raporu kabul etmezler ise tüketici haklarına gitmeyi düşünüyorum sonuçta faturası elimde.

Geri
Yukarı