R5 5600X ve GTX 1050 Ti sistem nasıldır?

Eğer ileride RTX geçmeyi düşünüyorsanız RTX 3070 ve altı için şimdilik R5 5600G alabilirsiniz ancak fiyatların düşeceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz gerek bu mining piyasasından gerek bu kurlardan dolayı düşmesi imkansız gibi duruyor açıkçası 2020'nin sonlarında 3070'in fiyatı 7000 TL iken şu anda satılsa muhtemelen 9000 TL bandında satılacak

Bilgisayarımda R5 5600X ve 1050 Ti olacak. Sistem ve ekran kartı farklı olduğundan kendim takacağım sisteme. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
Sistem: KAR-R5X | RYZEN 5 5600X | 16 GB RAM | 480 GB SSD | 650W 80+ PSU Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Ekran kartı: ELSA Gtx1050ti 4gb Gddr5 128bit Dvı Hdmı Dp Uyumlu Ekran Kartı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Hocam ben o işlemciye 3060 aldım. 1050 Ti ile aşırı darboğaz yaşarsınız.

Hocam bir sorum olacak bu 5600X'te fazla bir ısınma sorunu olduğunu okudum. Sıvı soğutucuyla bile 80 dereceleri bulduğu iletiliyor. Normal bir durum mu ? Bende PC alacağım fiyatlardan dolayı Intel alamıyorum maalesef. 5600X ısınma sorunu kafamı kurcalıyor? Kullanan deneyimi olan var mı?

Yanlış bilgi
Hocam ben o işlemciye 3060 aldım. 1050 Ti ile aşırı darboğaz yaşarsınız.
Darboğaz için işlemcinin kötü olması ve ekran kartının iyi olması lazım. Yani işlemcinin ekran kartını beslemesi lazım, ekran kartı işlemciyi beslemez.

Moderasyon notu: İşlemcinin iyi ve ekran kartının kötü olduğu darboğaz senaryoları da mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir sorum olacak bu 5600X'te fazla bir ısınma sorunu olduğunu okudum. Sıvı soğutucuyla bile 80 dereceleri bulduğu iletiliyor. Normal bir durum mu? Bende PC alacağım fiyatlardan dolayı Intel alamıyorum maalesef. 5600X ısınma sorunu kafamı kurcalıyor? Kullanan deneyimi olan var mı?

Stok fanla en fazla 80 görüyor zaten kendim kullanıyorum. Sıvı soğutucu ile kullanılması tavsiye edilir.

Hocam bir sorum olacak bu 5600X'te fazla bir ısınma sorunu olduğunu okudum. Sıvı soğutucuyla bile 80 dereceleri bulduğu iletiliyor. Normal bir durum mu ? Bende PC alacağım fiyatlardan dolayı Intel alamıyorum maalesef. 5600X ısınma sorunu kafamı kurcalıyor? Kullanan deneyimi olan var mı?
Bende var, aerocool kule tipi bir soğutucu var. Oyunlarda falan 70-80 oluyorda bu normal bir sıcaklık.

Hocam bir sorum olacak bu 5600X'te fazla bir ısınma sorunu olduğunu okudum. Sıvı soğutucuyla bile 80 dereceleri bulduğu iletiliyor. Normal bir durum mu? Bende PC alacağım fiyatlardan dolayı Intel alamıyorum maalesef. 5600X ısınma sorunu kafamı kurcalıyor? Kullanan deneyimi olan var mı?

Hocam ince bir ayar gerektirebilir ben 1600'den 3600'e geçtiğimde öyle bir sorun yaşamıştım voltaj ayarı ile hız değerleri dengelendiği zaman en kral oyunda bile (CoD Warzone) ısı 60'ın üstüne çıkmıyor

Eğer ileride RTX geçmeyi düşünüyorsanız RTX 3070 ve altı için şimdilik R5 5600G alabilirsiniz ancak fiyatların düşeceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz gerek bu mining piyasasından gerek bu kurlardan dolayı düşmesi imkansız gibi duruyor açıkçası 2020'nin sonlarında 3070'in fiyatı 7000 TL iken şu anda satılsa muhtemelen 9000 TL bandında satılacak
İleri için bütçe biriktirecem şu an o sisteme vericek param yok o yüzden param olsa bu ikiliyi yapmam zaten

Stok fanla en fazla 80 görüyor zaten kendim kullanıyorum. Sıvı soğutucu ile kullanılması tavsiye edilir.
Alırsam mutlaka sıvı soğutucu alacağım ama forumda bazı arkadaşlar sıvı soğutucuyla bile 80 derece oluyor dedi. v1.3 gelirken birden v1.9'a çıkıyor ve boşta bile anlık sıcaklık çok yükselebiliyor yazdılar. Sıvı soğutucuyla bunun önüne geçebilir miyiz? Anlık 80 olması çok önemli değil, sürekli 80 olmasın yeter.

Hocam ince bir ayar gerektirebilir ben 1600'den 3600'e geçtiğimde öyle bir sorun yaşamıştım voltaj ayarı ile hız değerleri dengelendiği zaman en kral oyunda bile (CoD Warzone) ısı 60'ın üstüne çıkmıyor
Anladım hocam, biraz daha incelemeye devam o zaman. Sağlam bir PSU ve sıvı soğutma ile de desteklersek sorun olmaz o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı