R5 5600X ve GTX 1050 Ti sistem nasıldır?

Bende var, aerocool kule tipi bir soğutucu var. Oyunlarda falan 70-80 oluyorda bu normal bir sıcaklık.
Hocam i5 4590 işlemcim var. İlk aldığım günden beri işlemci fanını çıkartmadım.(macun yenilemedim) Yılda bir temizliğini yaparım kasanın. Şuan sistemimi zorlayan warzone,BF5 gibi oyunlarda bile işlemci 72, ekran kartı 68 dereceyi geçmiyor. 80 derece bana fazla gibi geldi daha güçlü bir işlemci için ondan sordum.

Hocam i5 4590 işlemcim var. İlk aldığım günden beri işlemci fanını çıkartmadım.(macun yenilemedim) yılda bir temizliğini yaparım kasanın. Şu an sistemimi zorlayan Warzone, BF5 gibi oyunlarda bile işlemci 72, ekran kartı 68 dereceyi geçmiyor. 80 derece bana fazla gibi geldi daha güçlü bir işlemci için ondan sordum.

Sıvı soğutucu ile 80 derece olmaz. Ben i5 11600'ü Arctics 34 Duo ile kullanıyorum Cinebench R23 68 derceyi gördü en fazla.

@Kiroki hocam konuyu böldüm kusura bakmayın. Ekran kartı fazla zayıf kalmış. 1 yıl sonra falan değiştirecekseniz idare edebilir. 5600X B-450M anakartlarda tam performans veremiyor diye bazı bloglarda yazı okumuştum. Tabi bu chipsete göre değişebilir. Fakat piyasadaki en F/P işlemci 5600X gibi duruyor. Hayırlı olsun şimdiden.

@Kiroki hocam konuyu böldüm kusura bakmayın. Ekran kartı fazla zayıf kalmış. 1 yıl sonra falan değiştirecekseniz idare edebilir. 5600X B-450M anakartlarda tam performans veremiyor diye bazı bloglarda yazı okumuştum. Tabi bu chipsete göre değişebilir. Fakat piyasadaki en F/P işlemci 5600X gibi duruyor. Hayırlı olsun şimdiden.
Saol 1050 ti yerine 1650 karar verdim bide

Geri
Yukarı