R5 5600X ve NVIDIA 3070 Ti sistemde FPS düşmeleri oluyor

acayip9000

Kilopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm,

Arkadaşlar yakın zamanda bir sistem toplamıştım. Geçenler de ekran kartını değiştirmeyi düşündüm ve yükselttim.

Sistemim:
Ryzen 5 5600X.
MSI 3070 Ti Suprim X
Gigabyte 520M.
G.Skill 16 GB DDR4 3200MHz.
Xiagmatec Power 650W 80+

Eski ekran kartımda oynadığım oyunlarda hiçbir FPS sorunu yaşamıyordum fakat şimdi oyunlarda FPS düşüşü yaşadım. Nedeni nedir, bilen var mıdır?
Oynadığım oyunlar belli başlı şeyler zaten. Valorant, CS, Rust vs.

Power ile alakası var mıdır sizce? Yoksa atladığım bir şey mi vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz önce aynı konuyu açtım. Aynı durumdan müzdaripiz. Bende de Ryzen 5 5600X ve 3080 Ti var. NVIDIA ayarlarından görüntüyü 4K durumuna getirir oyun içinden de çözünürlüğü oralara çekersen ekran kartı devreye girdiği için sorun bir nebze çözülecek. Benim araştırmalarımda "RAM için 32 GB yükseltilmesi lazım işlemcinin yükseltilmesi lazım " gibisinden öneriler geldi. Bilgisayarlarımız darboğaz yaşıyor. Henüz ben de herhangi bir çözüme ulaşamadım en azından CS2 için.

Biraz önce aynı konuyu açtım. Aynı durumdan müzdaripiz. Bende de Ryzen 5 5600X ve 3080 Ti var. NVIDIA ayarlarından görüntüyü 4K durumuna getirir oyun içinden de çözünürlüğü oralara çekersen ekran kartı devreye girdiği için sorun bir nebze çözülecek. Benim araştırmalarımda "RAM için 32 GB yükseltilmesi lazım işlemcinin yükseltilmesi lazım " gibisinden öneriler geldi. Bilgisayarlarımız darboğaz yaşıyor. Henüz ben de herhangi bir çözüme ulaşamadım en azından CS2 için.
32 GB ram önemli değil sorunu çözecek ise ama işlemci değiştirmek büyük maliyet. Umarım çözümünü bilen birisi vardır forumda :)

Geri
Yukarı