R5 5600X ve RTX 2060 sistemde Valorant takılıyor

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
Merhaba sistemim.
  • RTX 2060 6 GB
  • R 5 5600X
  • 8x2 16 GB RAM

Bu sistemde Valorant'ta ara ara takılmalar oluyor. Drop giriyor. FPS normalde 350-450'lerde geziyor. Bazen oluyor ki 250'ye kadar düşüyor. Fightlarda drop giriyor. Ekran kartını test ederek aldım. İşlemcim sıfır. Anakartım sıfır. Windows ve Valorant M.2 SSD'ye kurulu. PSU ASUS TUF 550W. Bu sorun bayağıdır var. Daha önce i5 11400F ve RX 5500XT kullanıyordum aynı kasada. Ekran kartı işlemci anakart değiştirdim gene aynı sorun var. Acaba depolama mı drop yapıyor ya da RAM'larda mı bir sorun var anlamış değilim. Son zamanlarda da bilgisayarım da aşırı bir yavaşlık söz konusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Antivirüs taraması yap ve iç temizliğine termal macununun kalitesine dikkat et, arka planda çalışan program varsa kapat, başlangıçta çalışan gereksiz programları kapat bunları dene yine yaz çoğunlukla bu nedenlerden dolayı olabiliyor.

Antivirüs taraması yap ve iç temizliğine termal macununun kalitesine dikkat et, arka planda çalışan program varsa kapat, başlangıçta çalışan gereksiz programları kapat bunları dene yine yaz çoğunlukla bu nedenlerden dolayı olabiliyor.
İşlemciyi takarken termal macunu ile taktım zaten. Ek olarak arka plan da gerekli uygulamalar harici uygulama yok. Kasanın iç temizliğide iyi durum da. Format da yeni atıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı