RX 6800 ve R5 5600X sistemde oyunlar takılıyor

ugurbaba

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese;

Çok ama çok saçma bir şekilde arada drop takılma sorunu yaşıyorum. O kadar masraf ettim en son ekran kartımı değiştirdim sorun onda mı diye bugün 5700XT'den 6800'e geçtim sorun hala devam ediyor. Oyunlarda Ultra ayara alıyorum VSR ile 2K yapıyorum yine takılma yaşıyorum. RDR2, the last us part 1 oyunlarında çok takılmalar yaşıyorum. İşlemci kullanımı %100'e çalışıyor, ve üstelik işlemcim sıfır 2 haftalık sizce sorun nedir? Darboğaz yapmaması lazım bu ikilinin. Rica ediyorum yardım eder misiniz?

-Test videosu(mavi linke tıklayıp kontrol edebilirsiniz):The Last of Us Part I_2024.01.14-10.02

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci darboğazı yaşıyorsun. Arka planda bir şey işlemcini sömürüyor. %90 işlemci kullanımı ile yaşadığın sorun gayet normal. Görev Yöneticisi'nden işlemciye yük bindiren şeyin ne olduğuna bak virüste bulaşmış olabilir.

İşlemci darboğazı yaşıyorsun. Arka planda bir şey işlemcini sömürüyor. %90 işlemci kullanımı ile yaşadığın sorun gayet normal. Görev Yöneticisi'nden işlemciye yük bindiren şeyin ne olduğuna bak virüste bulaşmış olabilir.

Hocam inanın işlemciyi sömürecek hiçbir şey bırakmadım. Ekran kartı sabah 2.el aldım mining yok adamla sonuna kadar test ettik, oyun testini bile bekledi. Sıfır aldığım işlemci 5600X mağazadan almıştım adamlar taktı ekran kartı sorunlu diye mining yapılmjştır vs. Sorum işlemcide değil mi hocam yazılımsal veya değil ama işlemci gösteriyor?

Oyun açıkken sorun yaşadığın sırada Görev Yöneticisi'ni açın ve ekran görüntüsü burada paylaşın.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    87,2 KB · Görüntüleme: 15
Oyun açıkken sorun yaşadığın sırada Görev Yöneticisi'ni açın ve ekran görüntüsü burada paylaşın.
unknown_2024.01.14-12.23.png

PBO da açtım belki darboğazı çeker diye durum aynı 1080p diye mi acaba darboğaz

Son düzenleme:
Oyunu 2K ya al ve tüm oyun içi ayarlar Ultra ve yüksek arasında olsun.
Normalde 1080p de yapmaması lazım ayrıca işlemcinin herhangi bir ayarı ile oynama tüm ayarlar fabrikadan geldiği gibi BIOS üzerinden XMP dışında hiçbir şey ile oynama.

Oyunu 2K ya al ve tüm oyun içi ayarlar Ultra ve yüksek arasında olsun.
Normalde 1080p de yapmaması lazım ayrıca işlemcinin herhangi bir ayarı ile oynama tüm ayarlar fabrikadan geldiği gibi BIOS üzerinden XMP dışında hiçbir şey ile oynama.
Herşey öyle şuan zaten ama bana mısın demiyor? Hala işlemci kullanımı %100 de.

AMD sorun mu çıkartıyor acaba. Ekran kartı tarafında.
Vallahi bilmiyorum kardeşim sıkıldım artık ya masraf yapıyoruz ama şu anlık fps droplardan kurtulamadık.

Yeni konular

Geri
Yukarı