R5 5600X sistemde oyunlar takılıyor

Serhat11

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir türlü çözemediğim bir sorunum var. Yardımınız lazım kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarı yeni topladım BIOS dahil bütün güncellemeleri yükledim. CPU açılışta 70 derecelerde açılıp yavaş yavaş 55'e düşüyor. Witcher 3 ve Warzone'da denemeler yapınca oyun içerisinde CPU'nun 95 dereceye geldiğini gördüm. Aynı şekilde ekran kartım da 1080 de 75-80 2K da 85-90 derecelere yükseliyor.

Oyun oynarken 10-15 saniye aralıklarla takılmalar meydana geliyor. Şu an için kasamda 3 fan var. Bir tane egzoz fanı olarak kullanmak için ekstra fan siparişi verdim. Sıvı soğutucu ve 2K monitör de alacağım ancak bu olayları yaşayınca aldıktan sonra da bu takılma ve ısınma problemi devam ederse diye korkuyorum.
Sizce ne yapmam gerekiyor? Kilitlendim kaldım :(

• MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
  • Ryzen 5 5600X+(stok fan)
  • XFX 6800XT.
  • Kingston Fury Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz.
  • Samsung 970 EVO Plus NVMe 1TB.
  • MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold.
  • Phanteks P500a.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bir türlü çözemediğim bir sorunum var. Yardımınız lazım kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarı yeni topladım BIOS dahil bütün güncellemeleri yükledim. CPU açılışta 70 derecelerde açılıp yavaş yavaş 55'e düşüyor. Witcher 3 ve Warzone'da denemeler yapınca oyun içerisinde CPU'nun 95 dereceye geldiğini gördüm. Aynı şekilde ekran kartım da 1080 de 75-80 2K da 85-90 derecelere yükseliyor.

Oyun oynarken 10-15 saniye aralıklarla takılmalar meydana geliyor. Şu an için kasamda 3 fan var. Bir tane egzoz fanı olarak kullanmak için ekstra fan siparişi verdim. Sıvı soğutucu ve 2K monitör de alacağım ancak bu olayları yaşayınca aldıktan sonra da bu takılma ve ısınma problemi devam ederse diye korkuyorum.
Sizce ne yapmam gerekiyor? Kilitlendim kaldım :(

• MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
  • Ryzen 5 5600X+(stok fan)
  • XFX 6800XT.
  • Kingston Fury Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz.
  • Samsung 970 EVO Plus NVMe 1TB.
  • MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold.
  • Phanteks P500a.
Ekstra fanlar bu problemi çözmez. Stok fanla bu kadar ısınması hiç normal değil. Macunu yanlış yaptın diyecem ama ekran kartının ısınması da normal değil anakartın ısı sensöründe sorun olabilir. Parçaları tek tek toplamadıysan aldığın yere danışmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı