R5 5600X ve RX 6600 düşük FPS veriyor

NiRisai

Hectopat
Arkadaşlar selam.

Bugün arkadaşım R5 5600 aldı. Sistem özellikleri: 1050 Ti, R5 5600 ve 16 GB RAM var. Valorant'ta test yapıyoruz ve gerek poligonda Viper ultisi ve botlar açıkken gerek ölüm kalımda 240 altına düşmüyor.

Bendeki sistem R5 5600X ve RX 6600 16 GB RAM lakin 200'ün altına bile düşüyor sık sık ölüm kalımda. Kasayı içini 2 hafta önce temizledim. Ek olarak en düşük ayarlarda böyleyken en yüksek ayarlara alınca FPS'de değişim olmamasına rağmen oyun anlık takılmaya başlıyor hareketlerde. Memtest yaptığım zaman RAM'larda herhangi bir sorun çıkmamıştı. Sıcaklık değerleri de normal. AMD sürüm WHQL 23.2.2 kullanıyorum. Hangi testleri atmam gerekiyor size?
Diğer oyun testi:
CS:GO arkadaşım +250-300
Ben yine aynı. 200 atlına sık sık düşüyor ve anlık takılma yaşıyorum saniyelik

Son düzenleme:
Valorant sistemleri karşılaştırmak için uygun bir oyun değil, onun yerine direkt işlemciyi ve ekran kartını vb test edin FurMark testi vb ile.

Hocam sistem karşılaştırmak yerine herhangi bir sorun olup olmadığını FurMark ile test edebilir miyim?

Ekran kartınızı bir 10dk test edin FurMark'ta, eğer sonuçlar sizin kartı kullanan başka kullanıcılar ile eşleşiyorsa sorun yoktur. Direkt ekran kartında sorun olup olmadığını anlamak içinse testi çok uzun sürelerde (10 saat gibi) çalıştırabilirsiniz ama ben önermem, şahsen gereksiz buluyorum. 10dk test etseniz yeter.

Tamamdır yarın testleri atarım buraya teşekkür ederim.

Ekran kartınızı bir 10dk test edin FurMark'ta, eğer sonuçlar sizin kartı kullanan başka kullanıcılar ile eşleşiyorsa sorun yoktur. Direkt ekran kartında sorun olup olmadığını anlamak içinse testi çok uzun sürelerde (10 saat gibi) çalıştırabilirsiniz ama ben önermem, şahsen gereksiz buluyorum. 10dk test etseniz yeter.
Benchmark ve Furmark sonuçları:
1680308705442.png
D7Fp7LVXYAE-IIJ.jpg
furmark_000000.jpg

İşlemci sanırım %10 luk bir diff yemiş. Sorun nedir

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı