RX 6600 XT ve R5 5600X sistemde GTA V düşük FPS veriyor

Beoxolf

Kilopat
Eski bilgisayarımda da aynı sıkıntı vardı. Genel olarak FPS düşmesi yiyorum. Ortalama 60-40 civarı FPS. Dağlık alanlara, yeşilliklere falan gidince daha da çok drop giriyor. Ayarları yükseltmem veya düşürmem bir fark yaratmıyor. Sorunun çözümünü bilen var mı?

w.PNG

Adsız.png

Bu videodaki soruna benziyor sizinki. CPU'nun minimum frekansını güç planından ayarlarsınız %80-90 olarak fakat GPU'yu da Wattman üzerinden ayarlamanız gerekecek. Parçalar zorlanmadığı için muhtemelen frekansı düşürüyor ve sizde direkt drop yiyorsunuz. Wattman'da minimum frequency ayarı var diye biliyorum oradan ayar yapıp test edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki soruna benziyor sizinki. CPU'nun minimum frekansını güç planından ayarlarsınız %80-90 olarak fakat GPU'yu da WattMan üzerinden ayarlamanız gerekecek. Parçalar zorlanmadığı için muhtemelen frekansı düşürüyor ve sizde direkt drop yiyorsunuz. WattMan'da minimum Frequency ayarı var diye biliyorum oradan ayar yapıp test edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama aynı sorun bende de var. GTA 5 oynarken GPU MHz değeri 2000'den 40'lara kadar düşüyor. Sebebi nedir?

Geri
Yukarı