RX 6600 XT ve R5 5600X sistem online oyunlarda düşük FPS veriyor

KuzeyEfe

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
@KuzeyEfe işlemci sıcaklık değerleri kontrol ediniz. Hazır sistem Windows yüklü geldiyse, format atıp güncel sürücüleri ve Windows güncellemelerini yapınız. Ve sonradan tekrar test edebilirsiniz. BIOS üzerinden XMP ayarı kapalıysa açınız.

@KuzeyEfe işlemci sıcaklık değerleri kontrol ediniz. Hazır sistem Windows yüklü geldiyse, format atıp güncel sürücüleri ve Windows güncellemelerini yapınız. Ve sonradan tekrar test edebilirsiniz. BIOS üzerinden XMP ayarı kapalıysa açınız.
hepsi yapılı ztn ramde 3200mhzde çalışıyor xmp açtım

Fortnite'ta FPS drop sorunu çok yaşanıyor. Başka oyunlarda durum nasıl?
Ekleme: Fortnite'ta DirectX sürümünü değiştirip denedin mi?

İlginç videonun yarısını izledim başlarda çok fazlayken sonradan akıcılık artmış ve droplar azalmış. Sıcaklıklar normal görünüyor. @KadirGN dediğini yap oyunla alakalı olması muhtemel. Başka oyunlarda da karşılaşıyorsan ekran kartı ve chipset sürücülerinin güncel olup olmadığına bakarız.

knk valorantta 1050 ti drop yapmıyor 6600 xt le drop yiyorum servisemi göndermeliyim tüm dediklerinizi yaptım
İlginç videonun yarısını izledim başlarda çok fazlayken sonradan akıcılık artmış ve droplar azalmış. Sıcaklıklar normal görünüyor. @KadirGN dediğini yap oyunla alakalı olması muhtemel. Başka oyunlarda da karşılaşıyorsan ekran kartı ve chipset sürücülerinin güncel olup olmadığına bakarız.
silip tekrar yükledim format attım düzelmedi servisemi yollamalıyım

Son düzenleme:
Valla konu kapanmış dahi sayılabilir fakat şuraya yazmadan geçemeyeceğim, bende 1050 ti dan rx 6600 xt ye geçtim.fps o kadar düşük değil fakat 1050 ti ile aynı alıyorum...hatta 1050 ti lol cs gibi oyunlarda aynı bazen daha fazla fps veriyordu...sorunumun işlemcim r5 2600 diye olduğunu düşünüyordum fakat r5 5600xde de aynı sorun oluyormuş kartta mı problem var acaba ?

@serkanbaba90 LoL ve CS:GO gibi taş devrinden kalma ve ekran kartına az ihtiyaç duyan oyunlarda ilk önce işlemci sonra ekran kartı yükseltilir. 2600, 1050'yi bile sömüremezken 6600 XT takmışsın. RDR2, CP77 falan oynarsan farkı görürsün.
Haklısın sanırım ;RDR2 de farkı görüyorum fakat orada bir anlık fps düşmeleri yaşıyorum işlemciden mi ? Anakarttan falan mı acaba bir bilgin var mı ?65/75 arası gidip gelirken bir anda 28/34 fps olup geri yükselebiliyor...?Bir bilgin var mı acaba ?

Geri
Yukarı