R5 5600X vs i7-10700K mı?

Kayzee

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şu an Intel i5 8500 islemci kullanmaktayim. Ekran kartim 2060 Super 16 GB RAM 250 SSD sistemim var. Valorant oyununda 180-300 arasi FPS aliyorum. İşlemci degısmek istiyorum. Hangi islemciyi tercih etsem daha faydali olur. FPS kac artar?

Son düzenleyen: Moderatör:
5600x de güçlü bir işlemci ancak 10700K (nadiren) 10-20 FPS geçiyor.
Yer yer farklı oyunlarda her iki işlemci de birbirine üstünlük sağlıyor.
Anakartın Intel destekliyorken boşu boşuna AMD geçmek için uğraşma.
10700K al geç.

Teşekkür ederim yorumun için.

i5 8500 anakartlı bir sisteme zaten direkt olarak 10700k takamazsınız. Yine anakart masrafınız olacaktır.

Evet anakart da degisecegim

Aynı klasman değiller. Ama 2060'ın zaten %99 yükteyse oyun içinde bir etkisi olmayacak.

Valorant islemci bazli oyun islemci yukseltsem FPS artisi ne kadar olur onu merak ediyorum 280 Hz monitor var ama ara ara FPS 180'lere dusuyor

Valorant islemci bazli oyun islemci yukseltsem FPS artisi ne kadar olur onu merak ediyorum 280 Hz monitor var ama ara ara FPS 180'lere dusuyor
Valorant CSGO BF5 PUBG Tarzı oyunlarda gözle görülür artış olacaktır.
Ekran kartı 2060 diye işlemciyi de aynı klasman almak mantıksız her zaman için en güncel olmaya çalışmak daha mantıklı. Ayrıca işlemciyi yüksek tutmak gayet mantıklı bir işlem.
GT 1030 ile 5600x kullanan arkadaşım 240 Hz monitörde su gibi akıyor. :D

10700K bir tık daha iyi bir işlemci fakat ben olsam 10.nesil Intel bir işlemci tercih etmezdim. Özellikle oyun performansları bu kadar yakınken ve AM4 gibi bir platform varken. Ayrıca Intel kanadında O.C yapmak için Z serisi bir anakarta ihtiyacınız olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Valorant CSGO BF5 PUBG Tarzı oyunlarda gözle görülür artış olacaktır.
Ekran kartı 2060 diye işlemciyi de aynı klasman almak mantıksız her zaman için en güncel olmaya çalışmak daha mantıklı. Ayrıca işlemciyi yüksek tutmak gayet mantıklı bir işlem.
GT 1030 ile 5600x kullanan arkadaşım 240 Hz monitörde su gibi akıyor. :D
Evet benim de dusuncem denk olmasindan yana darbogaz olmasin dusuncesi var ara ara fps drop yiyorum takilmalar oluyor oyunda.Çoğu kisi islemcinin dusuk oldugunu soyledi

10700K bir tık daha iyi bir işlemci fakat ben olsam 10.nesil Intel bir işlemci tercih etmezdim. Özellikle oyun performansları bu kadar yakınken ve AM4 gibi bir platform varken. Ayrıca Intel kanadında O.C yapmak için Z serisi bir anakarta ihtiyacınız olduğunu hatırlatmakta da fayda var.
Evet hocam anakartim uyumlu degil anakartta degisecegim ikisi arasinda da epey fiyat farki var.Bir arkadas ayni segmentte olan amd intel islemcilerden amd olanlarinin omru kisa oluyor diye dedi.O yuzden aklim takildi.

Evet hocam anakartim uyumlu degil anakartta degisecegim ikisi arasinda da epey fiyat farki var.Bir arkadas ayni segmentte olan amd intel islemcilerden amd olanlarinin omru kisa oluyor diye dedi.O yuzden aklim takildi.

Evet benim de dusuncem denk olmasindan yana darbogaz olmasin dusuncesi var ara ara fps drop yiyorum takilmalar oluyor oyunda.Çoğu kisi islemcinin dusuk oldugunu soyledi

Yok öyle bir şey, nereden uydurmuş onu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı