R5 5600X vs i7 10700K

H410 almak çok mantıksız olur. İlle de H410 alacaksan 10700K yerine 10700F al.

Peki hangi soğutucuyu alacaksınız?

Sıvı soğutma alamayacağım kesin fiyatları bana göre biraz fazla kaçıyor. Hava soğutucu alabilirim fakat hangisi olur bir şey diyemiyorum henüz araştırmadığım için.

Normalde i7 10700K derdim fakat H serisi bir anakart o işlemci için çok alt seviye. B450 tercih edecek isen sana önerim Ryzen 7 3700X alman, 5. nesil Ryzen'ler için B550 daha iyi.
Ayrıca Ryzen 7 ve i7 de çekirdek avantajı var.

B550 Anakartlar gereksiz pahalı geliyor. Neden arada bu kadar fiyat farkı var aydınlatabilir misiniz beni? Sonuçta BIOS ile birlikte B450 Anakart ile de kullanabilirim bu işlemciyi.
K ibareli bir işlemci alırsanız hava veya sıvı fark etmez soğutucu almak zorundasınız.
Hava soğutucular sıkıntı değil. Alırım bir tane fakat demek istediğim sıvı soğutmaya o kadar çok para vermek istemiyorum. Amacım aşırıya kaçmadan f/p bir sistem toplamak :)

B550 Anakartlar gereksiz pahalı geliyor. Neden arada bu kadar fiyat farkı var aydınlatabilir misiniz beni? Sonuçta BIOS ile birlikte B450 Anakart ile de kullanabilirim bu işlemciyi.

Hava soğutucular sıkıntı değil. Alırım bir tane fakat demek istediğim sıvı soğutmaya o kadar çok para vermek istemiyorum. Amacım aşırıya kaçmadan f/p bir sistem toplamak :)
Sistem için bütçeniz nedir peki hocam?

B550 Anakartlar sonuçta en son nesil anakartlar, daha kaliteli bileşenleri var. Birçok modeldede kocaman soğutucular olduğunu görebilirsin. Eğer f/p sistem topluyor isen B450 tercih etmek kesinlikle mantıksız bir hareket değil.
Türkiyede anormal bir pahalılık var fakat dediğim gibi f/p için B450 gayet iyi.

B550 Anakartlar sonuçta en son nesil anakartlar, daha kaliteli bileşenleri var. Birçok modeldede kocaman soğutucular olduğunu görebilirsin. Eğer F/P sistem topluyor isen B450 tercih etmek kesinlikle mantıksız bir hareket değil.
Türkiye'de anormal bir pahalılık var fakat dediğim gibi F/P için B450 gayet iyi.

Evet bende sizin gibi düşünüyorum. 4600MHz destekleri var fakat benim zaten işim yok ki 3200 takıp geçeceğim :D Soğutucu olarak ise çok çok iyi olmasına gerek yok anakartın zaten hava soğutucumu takacağım.
@WaIter White sizinde görüşünüzü almak isterim.

Evet bende sizin gibi düşünüyorum. 4600MHz destekleri var fakat benim zaten işim yok ki 3200 takıp geçeceğim :D Soğutucu olarak ise çok çok iyi olmasına gerek yok anakartın zaten hava soğutucumu takacağım.

Dostum istersen evrenin en iyi sıvı soğutmasını tak overclock yapıcağın bir işlemci alırken anakartın soğutucları çok önemli. Ryzen 7 gibi bir işlemci taktıktan sonra en dip model anakart takma sakın. ( B450 S2H GİBİ. BU ANAKART GÜZEL FAKAT OVERCLOCK İÇİN ALINMAZ! ) Anakart için 1000 tl lik bir bütçe ayırabilirsin.

Dostum istersen evrenin en iyi sıvı soğutmasını tak overclock yapıcağın bir işlemci alırken anakartın soğutucları çok önemli. Ryzen 7 gibi bir işlemci taktıktan sonra en dip model anakart takma sakın. ( B450 S2H GİBİ. BU ANAKART GÜZEL FAKAT OVERCLOCK İÇİN ALINMAZ! ) Anakart için 1000 tl lik bir bütçe ayırabilirsin.
Ryzen 7 değil, 5 takacağım. Anladığım kadarıyla B550 almam en mantıklısı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı