R5 5600X vs i7-10700K mı?

10700K daha iyi diyenlerin kaynağı ne merak ediyorum. Amaç Valorant ise 5600X yer yer 150-200 FPS fark atabiliyor. Genel oyun performansında ise yine 5600X biraz daha önde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok öyle bir şey, nereden uydurmuş onu :D

Bunu söyleyen de bilgisayarci. Bende cok bilgim yok Intel övüp duruyor bana ama aralarinda ciddi fiyat farki var. Benim de dusuncem 280 ustu FPS versin hiç altina dusmesin yeter monitörüm 280 Hz.

Bütçeniz nedir?
7500 lira civari

Soket dezavantajı ve anakart masrafı dışarıda tutarsak 10700k bir tık daha iyi işlemcidir.

Evet anakartta degisecegim. Soket dezavantaji nedir anlayamadim tam onu.

Bütçeniz nedir? 12400F ikisindende iyi ve ucu olur.
Kac fps cikar tahmini veya bir veri varmi

Bütçe artarsa:
Artmazsa:
Her iki durumdada daha güçlü olur.

10700k daha iyi diyenlerin kaynağı ne merak ediyorum. Amaç Valorant ise 5600X yer yer 150-200 FPS fark atabiliyor. Genel oyun performansında ise yine 5600X biraz daha önde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki 5600X sivi sogutma alınır mı? Anakartta oneriniz var mi?

Bunu söyleyen de bilgisayarci. Bende cok bilgim yok Intel övüp duruyor bana ama aralarinda ciddi fiyat farki var. Benim de dusuncem 280 ustu FPS versin hiç altina dusmesin yeter monitörüm 280 Hz.

7500 lira civari.

Evet anakartta degisecegim. Soket dezavantaji nedir anlayamadim tam onu.

Kac FPS cikar tahmini veya bir veri var mı?

YouTube'a 12400F Valorant yazın görebilirsiniz.

Bütçe artarsa:
Artmazsa:
Her iki durumdada daha güçlü olur.

Hocam FPS kac artar? Şu an 8500 kullanıyorum.

Açık konuşayım, 10700k almak için büyük enayi olmak gerek. Üzerine yeni soket gelmiş, hatta o yeni soketin ikinci nesil işlemcileri yoldayken bir önceki soketin işlemcisini almak çok büyük hata olur.

Yukarıdaki arkadaşın önerdiği gibi ben de bütçe yeterse 12600kf, yetmezse 12400f öneririm.

Geri
Yukarı