R5 5600X yükte değilken 84 derece

Nonam

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci yeni, stok soğutucu macun ıslak, bazı yabancı forumlarda BIOS'tan çekirdekle alakalı bir ayar yapılması gerektiğini gördüm ölçmesi gereken yeri ölçmeyip başka bir yeri ölçüyor tarzında.

Desktop Screenshot 2021.12.11 - 11.56.05.18.png

Anakartın ısıyı ölçen parçası bozuk olabilir. Ama cidden 84 derece ise soğutucuda temassızlık olabilir.

İşlemci yeni, stok soğutucu macun ıslak, bazı yabancı forumlarda BIOS'tan çekirdekle alakalı bir ayar yapılması gerektiğini gördüm ölçmesi gereken yeri ölçmeyip başka bir yeri ölçüyor tarzında.

Eki Görüntüle 1238758
Şuan yükte işlemcin, arka planda bir şey oluyor herhalde. Boşta iken 75 watt çekmez.

var ama onu yüklemeden önce de 84 derece civarındaydı
Miner virüs girmiş olabilir. Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Eki Görüntüle 1238758

O işlemciye stok soğutucu yetmez yakın zamanda sıvı soğutucu almanızı tavsiye ederim sıcaklık için normal diyebiliriz. CPB kapatın.
BIOS -> Advanced mode (F7) -> Advanced -> AMD cbs -> Core Performance Boost -> disabled.

O işlemciye stok soğutucu yetmez yakın zamanda sıvı soğutucu almanızı tavsiye ederim sıcaklık için normal diyebiliriz. CPB kapatın.
BIOS -> Advanced mode (F7) -> Advanced -> AMD cbs -> Core Performance Boost -> disabled.

Dediğin ayarı yaptım bir de şunu fark ettim BIOS'ta 52 derece gözüküyor du.

Geri
Yukarı