R5 5600X'li sisteme yükseltme önerisi

Evet ama ben o fiyata o performansa çok ısınamadım fakat evet. Laptop konusunda ama 4060 fiyatına göre en iyi performansı veren kartlardan birisidir bence ama masaüstü kısmında daha iyi alternatifler var gibi. Arkadaş yayın açıyorsa RTX kullanıyorsa ve DLSS 3 destekleyen oyunlar oynuyorsa 4060 Ti 8 GB 16 GB'a göre çok daha mantıklı. Masaüstü pazarında 4060 Ti fiyatına değmez gibime geliyor.
Daha iyileri zaten var. Ekonomiden ötürü fiyatı sana fazla gelmiştir. Olması gereken 10.000 fikan. Ama ekonomi işte. Şu an en uygun 4060 Ti 8 GB 14-15 civarı. Bu fiyata iyisi yok.

Daha iyileri zaten var. Ekonomiden ötürü fiyatı sana fazla gelmiştir. Olması gereken 10.000 fikan. Ama ekonomi işte. Şu an en uygun 4060 Ti 8 GB 14-15 civarı. Bu fiyata iyisi yok.

Evet. Türkiye pazarında 4060 Ti overpriced. AMD Türkiye'de NVIDIA'ya göre daha kullanıcı dostu fiyatlar sunuyor.

18.000 TL mi? Nesi saçma be. Neyini savunuyorsun bu çöpün? Aksine 16 GB modeli para israfı. Kartın gücü yok çünkü. 3060 Ti günümüzde güçlü filan da değil. Arkadaş üç beş ay sonra kartım yetmiyor diye konu açarsa görürüz sizleri. İyi günler bu konuyu uzatmayacağım. Bu dandik kartı başka yerlerde savunabilirsin.

16 GB modeli mi para israfi gerçek misin sen dostum artık günümüzdeki her oyun neredeyse en az 12 GB VRAM gerek duyuyor 4060 Ti gibi güçlü bir ekran kartında özellikle birçok oyunu yüksek ayarları da oynayacağını göz önüne alırsak kesinlikle 16 GB modeli alınması hadi onu bıraklım günümüzde her oyun optimizasyon olarak sıkıntılı çıkıyor ve delice VRAM tüketiyor bu konuyu burada tartışmanın bir anlamı yok.

Sadece 4060 Ti değil. Hemen hemen her şey overpriced.

Maalesef, ülkenin hali vahim.

Hahahah 16 GB modeli mi para israfi gerçek misin sen dostum artık günümüzdeki her oyun neredeyse en az 12 GB VRAM gerek duyuyor 4060 Ti gibi güçlü bir ekran kartında özellikle birçok oyunu yüksek ayarları da oynayacağını göz önüne alırsak kesinlikle 16 GB modeli alınması gerekiyor 8 GB modeli yok gibi bir şey gözümde zaten NVIDIA'nın en az 12 GB olarak çıkarması gerekiyordu böyle bir ekran kartını kesinlikle para tuzağı.

16 GB versiyon daha büyük para tuzağı bence tek bir model olarak 12 GB VRAM ile çıkmalıydı bu kart.

Hahahah 16 GB modeli mi para israfi gerçek misin sen dostum artık günümüzdeki her oyun neredeyse en az 12 GB VRAM gerek duyuyor 4060 Ti gibi güçlü bir ekran kartında özellikle birçok oyunu yüksek ayarları da oynayacağını göz önüne alırsak kesinlikle 16 GB modeli alınması gerekiyor 8 GB modeli yok gibi bir şey gözümde zaten NVIDIA'nın en az 12 GB olarak çıkarması gerekiyordu böyle bir ekran kartını kesinlikle para tuzağı.
Kaç kere diyelim acaba? Bu kart her oyunu Ultra açamaz. Ayar kısacak zaten. Dlss ve FG de açınca vram kullanımı düşecek zaten. Nesi para tuzağı. Asıl 4060 Ti 16 GB para tuzağı. Kartın gücü belli zaten. Gidip de 16 GB VRAM koysan ne yazar.

Kaç kere diyelim acaba? Bu kart her oyunu Ultra açamaz. Ayar kısıcak zaten. DLSS ve fg de açınca VRAM kullanımı düşecek zaten. Nesi para tuzağı. Asıl 4060 Ti 16 GB para tuzağı. Kartın gücü belli zaten. Gidip de 16 GB VRAM koysan ne yazar.

1080p de Ultra açamayacağı konusunda şüpheliyim bence Starfield gibi optimizasyonun "o" harfini içermeyen oyunlar haricinde 1080p de Ultra ayarlarda oynatır. Ben bizzat 4060 laptop kullanıyorum henüz 1080p de Ultra açamadığım oyun olmadı. Tabii Ultra ayarlara Ray Tracing ve DLSS dahil etmiyorsak.

1080p de Ultra açamayacağı konusunda şüpheliyim bence Starfield gibi optimizasyonun "o" harfini içermeyen oyunlar haricinde 1080p de Ultra ayarlarda oynatır. Ben bizzat 4060 laptop kullanıyorum henüz 1080p de Ultra açamadığım oyun olmadı. Tabii Ultra ayarlara Ray Tracing ve DLSS dahil etmiyorsak.
Evet teknolojileri dahil etmiyorum. 4060 Ti her yeni nesil 3A oyunu rahatça 60 fps bir şekilde oynatacak kas gücüne sahip değil dostum. Devir teknoloji devri olduğu için kart teknolojileri sayesinde her oyunu 1080p Ultra açabiliyor. Ve emin ol önümüzdeki sene çıkacak 3A oyunları teknolojisi olmadan rahatça 60 fps açamaz diye düşünüyorum.

Kaç kere diyelim acaba? Bu kart her oyunu Ultra açamaz. Ayar kısıcak zaten. DLSS ve fg de açınca VRAM kullanımı düşecek zaten. Nesi para tuzağı. Asıl 4060 Ti 16 GB para tuzağı. Kartın gücü belli zaten. Gidip de 16 GB VRAM koysan ne yazar.

Dostum son kez söylüyorum mesela Ultra yüksek açması değil günümüzde son çıkan tüm oyunlar optimizasyon olarak çok sıkıntılı gereksiz bir şekilde VRAM kullanımı var buna örnek olarak Hogwarts Legacy Last of Us gibi oyunları verebiliriz.
sadece lütfen bu videoyu izleyin ve konuyu kapatın
Ek video

Evet teknolojileri dahil etmiyorum. 4060 Ti her yeni nesil 3A oyunu rahatça 60 fps bir şekilde oynatacak kas gücüne sahip değil dostum. Devir teknoloji devri olduğu için kart teknolojileri sayesinde her oyunu 1080p Ultra açabiliyor.
Bir örnek oyun verirseniz daha rahat anlarım yeterli kas gücüne sahip olup olmadığını

Geri
Yukarı