R5 7500F için sıvı soğutma önerisi

Öncelikle uslubunuzu saygısızca buldum. Biraz performans kısınca yeterli oluyor demıssınız. Sızın kısmanıza gerek yok 90 dereceden sonra işlemci zaten kendisi performans kısıyor. Ayrıca 85-90 dereceler size göre normal olabilir, ama değil. Neden işlemcimi sürekli yüksek sıcaklıklarda zorlayayım kı. 65-75 derecelerde kullanmak varken, neden 90 derece olsun. Bu neyin hırsı anlamadım. Siz 7950x3D'yı hava soğutucu ile kullanabılırsınız. Ama ben arkadaşa mantıklı ve akla uygun tavsiye vermeye çalışıyorum.
Öncelikle üslubumda saygısızca bir şey yok. Yanlış yönlendiriyorsunuz. AMD, 7000 serisini eski nesillerden farklı olarak 90-95 derecelerde performanstan kısmayacak ve en iyi çalışacak şekilde dizayn etti. Bunu bilmeden nasıl bu yorumları yapıyorsunuz anlamıyorum. 90 altı illa olsun derse hafif bir undervolt ile performanstan kısılabilir yani performans kısmaktan kastım oydu. Ürünün ömründen de kısmıyor. Gidip araştırabilirsiniz elinizin altında internet sonuçta. :) Ayrıca az çok aynı sıvı soğutmayı önermişiz. Normalde bütçe artırıp LE720 almasını önerebilirdim ama kasasına uyumlu değil gibi gözüküyor internette radyatör desteği ile alakalı bir bilgi bulamadım kendi sitesinde bile o yüzden önermedim. Alacağı LE520 ile Phantom Spirit 120SE arasında pek bir fark olmaz. İkiside sessiz modeller zaten.

1713729644678.png

Buyrun, kaynağım. Ryzen 7000 Series Processors: Let's Talk About Power, Temperature, and Performance

Son düzenleme:
Öncelikle üslubumda saygısızca bir şey yok. Yanlış yönlendiriyorsunuz. AMD, 7000 serisini eski nesillerden farklı olarak 90-95 derecelerde performanstan kısmayacak ve en iyi çalışacak şekilde dizayn etti. Bunu bilmeden nasıl bu yorumları yapıyorsunuz anlamıyorum. 90 altı illa olsun derse hafif bir undervolt ile performanstan kısılabilir yani performans kısmaktan kastım oydu. Ürünün ömründen de kısmıyor. Gidip araştırabilirsiniz elinizin altında internet sonuçta. :) Ayrıca az çok aynı sıvı soğutmayı önermişiz. Normalde bütçe artırıp LE720 almasını önerebilirdim ama kasasına uyumlu değil gibi gözüküyor internette radyatör desteği ile alakalı bir bilgi bulamadım kendi sitesinde bile o yüzden önermedim. Alacağı LE520 ile Phantom Spirit 120SE arasında pek bir fark olmaz. İkisi de sessiz modeller zaten.

Eki Görüntüle 2175198
Buyurun, kaynağım. Ryzen 7000 Series Processors: Let's Talk About Power, Temperature, and Performance

Yanlış yönlendirmedım. Kule tıpı yeterli olur dedim. Sistemle birlikte satılan en uygun kule tıpını seçmiş, güzel soğutur dedim.
Çok uzatmayacağım. 90-95 derece normal diyorsunuz, ben değil diyorum. Anlaşamadığımız nokta bu.

Yanlış yönlendirmedım. Kule tıpı yeterli olur dedim. Sistemle birlikte satılan en uygun kule tıpını seçmiş, güzel soğutur dedim.
Çok uzatmayacağım. 90-95 derece normal diyorsunuz, ben değil diyorum. Anlaşamadığımız nokta bu.
Kule tipi yeterli olur zaten onu bende söyledim ama siz nereye kadar yeterli olacağını da bilmiyorsunuz sanki 1-2 yıl sonra değiştirmeniz gereken bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz.
Ayrıca AMD'nin 95 derece seviyeleri için tasarladığı ve öyle anlattığı şeye siz nasıl oluyor da normal değil diyorsunuz? Siz mi ürettiniz? Siz mi testini yaptınız veya siz kullandınız mı? AMD diyorum üretmiş diyorum kendisi 95 derece için uygun demiş diyorum siz hala hayır değil diyorsunuz. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim...

Kule tipi yeterli olur zaten onu bende söyledim ama siz nereye kadar yeterli olacağını da bilmiyorsunuz sanki 1-2 yıl sonra değiştirmeniz gereken bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz.
Ayrıca AMD'nin 95 derece seviyeleri için tasarladığı ve öyle anlattığı şeye siz nasıl oluyor da normal değil diyorsunuz? Siz mi ürettiniz? Siz mi testini yaptınız veya siz kullandınız mı? AMD diyorum üretmiş diyorum kendisi 95 derece için uygun demiş diyorum siz hala hayır değil diyorsunuz. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim...

Hocam AMD normal demiyor. 63-95 arasında çalışabilir diyor. Size göre 95 normal. AMD'ye göre üst sınır.

Hocam AMD normal demiyor. 63-95 arasında çalışabilir diyor. Size göre 95 normal. AMD'ye göre üst sınır.
95 dereceyi geçmeyecek sıcaklıklarda cihaz ömrü boyu kullanım sağlar diyor. Yani cihazın ömrü ne kadarsa ömründen kısılmaz diyor. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Zaten Phantom Spirit 120SE 7950x3d işlemcide bile 90 dereceyi geçirmez full yükte. 7950X'te maksimum 93 görüyor.

Geri
Yukarı