R5 7500F RX 7800XT sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan rrKoro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 930
Bu meseleyi "sırf" senin problem yaşaman üzerine tartışacak değiliz ki. Kendim problem yaşadığım için de söylemiyorum bunları yani. NVIDIA tarafında 100 kişiden 10'u problem yaşıyorsa, AMD tarafında 100 kişiden 50'si gibi bir durum söz konusu.
Ben problem yaşamadım, yaşanılan problemleri söylüyorum. Kanıtlayamıyorsun birader işte. O AMD dediğin eski nesil kartlar ve o çöp kartları en çok ben gömüyorum. Bu arada Caner'in sistemindeki tek sorunlu parça GPU değil. Onun göndericisinde sorun var büyük ihtimalle. Onun üzerinden yorum yapılamaz.
Yaptığımız karşılaştırma çoğunluk olarak yazılım, stabil oluşu vs. Donanımın gücü falan gram umurumda değil.
Bizim umurumuzda. Ayrıca senin umrunda olmaması bir şeyi değiştirmiyor, sen almıyorsun sistemi. Teknolojide 4070'in üstün olduğunu söyledik. Stabillik aynı. Saf güç olarak RX 7800 XT daha iyi.

Son düzenleme:
İki sözü de kim söylüyorsa sırf çamur atmak ve linçlemek için yazmış, onları dikkate almaya bile gerek yok. Sorun çözmeye odaklı değil de ürünü kötülemek için yazıyor onu genelde. Onun dışında gerçekten sürücü problemleri inkar edilemez, ben de RX 6600 aldım ve bunu tercih ederken de sırf ucuz olduğu için biraz da mecburiyetten seçtim diyebilirim. Performans olarak fiyatını hak ediyor mu? FPS değerleri olarak kesinlikle hak ediyor ancak yaşadığım sorunlar bir türlü bitmiyor. Sadece kendi özelimde değil, AMD kullanıp sorun yaşayanların oranı 100 ise, NVIDIA'da bu anca 20 olur. Olay bu yani, kimse NVIDIA'da asla hata yok demiyor. Olabilir, teknoloji sonuçta bunlar ama hangisi daha az sorun çıkartıyor dersek NVIDIA.

NVIDIA fanboyu falan da değilim, öyle olsam kendim de gider RX 6600 yerine 3050 falan alırdım mesela. Şu forumda hiçbir zaman RX 6600 yerine RTX 3050 alın demedim, düşük bütçede AMD öneririm çünkü insanların ihtiyacını daha çok görüyor ama yüksek bütçede olabildiğince stabil bir sistem kullanmasını isterim, AMD çok başarılı değil GPU'da maalesef.
Bence durumu çok güzel özetlemişsiniz. 6700 XT almadan önce driver problemlerinin abartıldığını düşünüyordum fakat gerçekten de abartılmıyormuş. İlk hafta sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum, sonra CS'ye girmeye çalıştığımda oyun içi driver güncellemesi uyarısı aldım ve maça giremedim fakat yazılımına baktığımda driver güncellemesi yoktu. Bilgisayarı yeniden başlattım ve şifre ekranında bir hata geldi, umursamadan girip AMD'nin uygulamasını açmaya çalıştım ve açılmayıp hata verdi. Doğru başlatılmadığını düşünüp yine yeniden başlattım bilgisayarı ama aynı hata tekrar etti. Sonra birkaç kez DDU ve denetim masasından silip yükleyip aynı problemi aldım, en sonunda format atınca düzeldi. Sonraki güncelleme de ise drop'lar yemeye başladım vs. liste böyle gidiyor. Her güncellemede farklı bir hata. Bence bütçe varsa hiç AMD ile uğraşılmaz. Bundan önce Nvidia kart kullanıyordum ve hiçbir sorun yaşamadım. Kardeşimin de Nvidia kartı olan masaüstü ve üniversite için yeni aldığı AMD ekran kartı kullanan dizüstü bilgisayarı var, Nvidia GPU kullanan bilgisayarda hiçbir sorun görmedim fakat AMD GPU kullanan bilgisayar da daha ilk aldığımızda driver'ları kurarken uygulama hata verdi. Onda formata gerek kalmadan sorun çözüldü.

AMD'nin üzerine yapışan etiketi temizlemesi kolay değil, bunu kabul etmek ve insanları bu noktada anlamak gerekiyor.
İki firma da babamızın oğlu değil neticede. Verdiğimiz paraya göre hangisi daha çok şey vadediyor ona bakılması gerektiğini düşünüyorum.
Nvidia - İos / AMD - Android tamamen benim gözümde. İki firmadan biri olmasa diğerinin bir anlamı kalmaz. Nvidia teknoloji ve yazılımdan yürüyüp VRAM'den kısıyor, AMD de saf kart gücünden yürüyor.

O zaman DLSS 3 ile karsilastiralim? :D.

Karşılaştıralım zaten 😀 FSR 3 DLSS 3'ten quality modunda 40 FPS önde diğer modlarda da öyle ama bazı görüntüler daha çok pikselleşiyor FSR da ki bu pek fark edilmeyecek bir fark ama grafiği önemseyen biri için DLSS 3 kesin tercihtir, normal bir gamer yani çoğu insanın tercihi FSR3'ten yana olmalıdır, çok büyük bir FPS farkı var

Karşılaştıralım zaten 😀 FSR 3 DLSS 3'ten quality modunda 40 FPS önde diğer modlarda da öyle ama bazı görüntüler daha çok pikselleşiyor FSR da ki bu pek fark edilmeyecek bir fark ama grafiği önemseyen biri için DLSS 3 kesin tercihtir, normal bir gamer yani çoğu insanın tercihi FSR3'ten yana olmalıdır, çok büyük bir FPS farkı var
Benim bildigim 1 tane oyunda 40 fps fark var. Ayrica test yapilacak oyun bile yok piyasada. FSR 3 olan kac tane duzgun oyun var ki? Karsilastirma imkansizligi buradan basliyor zaten.

Geri
Yukarı