R5 7500F soğutma önerisi

RAM 1x16 ve ekstra alınca soğutucuyu bir hayli aşıyor.

Dediğimi anlamadın mı? 16 RAM gayet yeterli hala 32 alayım havasına girme. SSD için de 500 GB ile idare edeceksin 1TB yapana kadar. İleri bir zaman da RAM'i 32 SSD'yi de 1TB yaparsın. Bu bütçe de 4060 Ti bir sistem alınmaz. 4070S gibi bir kart dururken.

Soğutucuyu da GameGaraj üzerinden falan alma sakın. @Berkayfirat

Son düzenleme:
Ben onu fark etmemişim iyi oldu söylediğiniz 120mm hiçbir sıvı soğutucu alınmaz. Sistemin linkini atarken bütçenizi de belirtir misiniz?

240mm olandan almamı mı tercih ediyorsun.

Dosya Ekleri

• 1710724574214.png
    1710724574214.png
    123,9 KB · Görüntüleme: 16
240mm olandan almamı mı tercih ediyorsun.

Dostum sen iyi misin? Anlattığımı mı anlamıyorsun? Yazdığım mesajları adamakıllı okusana. Sana direk o sistemi tavsiye etmiyorum bütçen 40k TL iken 4060 Ti bir sistem alınmaz.

Sana diyorum ki attığım sisteme gir sadece SSD'yi Crucial P5 Plus yap öyle al 1K TL daha artarım dersen yukarıda attığım AG400 soğutucuyu al.

@Berkayfirat

Son düzenleme:
Dostum sen iyi misin? Anlattığımı mı anlamıyorsun? Yazdığım mesajları adamakıllı okusana. Sana direk o sistemi tavsiye etmiyorum bütçen 40k TL iken 4060 Ti bir sistem alınmaz.

Sana diyorum ki attığım sisteme gir sadece SSD'yi Crucial P5 Plus yap öyle al 1K TL daha artarım dersen yukarıda attığım AG400 soğutucuyu al.

@Berkayfirat

Kaan kardeşim çok haklı o bütcede 4070 Super gibir bir kart varken 4060 Ti alınmaz sana şöyle diyeyim 4060 Ti 4070s in olduğu sokaktan bile geçemez arkadaşın attığı sistemi alın.

@Berkayfirat

Zaten normal bütçem 35 iken bu fiyatlara çıkıyorum bir daha herhangi bir parça veya ekstra bir şey almayacağım ondan dolayı bu fiyatta aldığım son şey olacak ileride RAM SSD veya o tarz bir yükseltme yapmayacağım. Soğutucuyu GameGaraj'dan alma sebebim montaj vesaire hayatımda hiç yapmadım bundan dolayı tüm parçaları tek bir yerden hazır olarak almak istiyorum.

Zaten normal bütçem 35 iken bu fiyatlara çıkıyorum bir daha herhangi bir parça veya ekstra bir şey almayacağım ondan dolayı bu fiyatta aldığım son şey olacak ileride RAM SSD veya o tarz bir yükseltme yapmayacağım. Soğutucuyu GameGaraj'dan alma sebebim montaj vesaire hayatımda hiç yapmadım bundan dolayı tüm parçaları tek bir yerden hazır olarak almak istiyorum.

O zaman bu sistemi alın.

Yine dediğim gibi 1K TL artarsan linkini koyduğum soğutucuyu al ayrıca merak etme video seyrederek 10 dakika bile sürmez takman soğutucuyu artamam dersen 1-2 ay sonra al soğutucuyu. 7800XT de 4070s rakip bir karttır benzer değerler sunuyorlar.

Bu saatten sonrası benden günah gider. Ben önerilerimi yaptım o sistemi alman büyük bir hata olur sen bilirsin seçim senin. İyi geceler.

Son düzenleme:
O zaman bu sistemi alın.

Yine dediğim gibi 1K TL artarsan linkini koyduğum soğutucuyu al ayrıca merak etme video seyrederek 10 dakika bile sürmez takman soğutucuyu artamam dersen 1-2 ay sonra al soğutucuyu. 7800XT de 4070s rakip bir karttır benzer değerler sunuyorlar.

Bu saatten sonrası benden günah gider. Ben önerilerimi yaptım o sistemi alman büyük bir hata olur sen bilirsin seçim senin. İyi geceler.

Ya tabii dediğiniz şeylerde haklısınız ama dediğim gibi bu sistemi alacağım sizden ricam attığım SS de ki soğutmalardan hangisini almamı önerirsiniz?

Ya tabii dediğiniz şeylerde haklısınız ama dediğim gibi bu sistemi alacağım sizden ricam attığım SS de ki soğutmalardan hangisini almamı önerirsiniz?

Büyük hata yapıyorsun ve bunun dönüşü yok. O sistemi aldığında ileri yükseltme yapmayacağını mı sanıyorsun? İllaki yapacaksın. Neyse dostum tamam ne yapıyorsan yap günah benden gitti peerless Assassin 120SE seçebilirsin. Hayırlı olsun iyi geceler.

Biz kazıklanma diye uğraşıyoruz sen diyorsun yok illa kazıklanacam sen bilirsin ileride pişman olursun. Üstteki sistemi alsana ne güzel. 4060ti ne 4070 super ne arasındaki farktan haberin yok sanırım. Sen bilirsin.

Bence de sivi.

120Mm'lik sıvı soğutmaya 2200₺ para bayılma, ürünü al ekstradan 2500 civarına 240mm al illa sıvı soğutma istiyorsan onu montajlayıp kullan.

Ben olsam bunu alırdımıvı soğutmaya gerek yok bu gayet iyi ve yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı