R5 7500F undervolt sonuçları

xNytha

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba R5 7500FLI sistem kullanıyorum stok soğutucu ile.
İlk aldığımda default ayarlar ile Valorant ve diğer oyunlarda 96 derece görüyordu sabit.

BIOS'tan CPU voltage: Offset mode aldım.
Offset mode sign - ye aldım.
CPU offset voltage 0.15000 yazdım.

Bu şekilde ayarladım ardından test ettiğimde Valorant ve diğer oyunlarda 70-76 ya kadar düştü.
Performansdada gözle görülür çok etki olmadı düşmedi yani fazla.
Bu şekilde stok soğutucu ile kullanıyorum ileride kule tipi veya sıvı soğutma alacağım.
Bu değerler ile kullanmamda herhangi bir sorun olur mu yaptığım ayarlar doğru mu?

Merhaba R5 7500FLI sistem kullanıyorum stok soğutucu ile.
İlk aldığımda default ayarlar ile Valorant ve diğer oyunlarda 96 derece görüyordu sabit.

BIOS'tan CPU voltage: Offset mode aldım.
Offset mode sign - ye aldım.
CPU offset voltage 0.15000 yazdım.

Bu şekilde ayarladım ardından test ettiğimde Valorant ve diğer oyunlarda 70-76 ya kadar düştü.
Performansdada gözle görülür çok etki olmadı düşmedi yani fazla.
Bu şekilde stok soğutucu ile kullanıyorum ileride kule tipi veya sıvı soğutma alacağım.
Bu değerler ile kullanmamda herhangi bir sorun olur mu yaptığım ayarlar doğru mu?

96 derece görmesi çok garip bir de bunun FPS oyunu olduğunu hatırlarsak. Stok soğutucuyla yükte bile en fazla 80 derece görmesi lazım.

Olabilecek maksimum sorun mavi ekran yemeniz ya da performansta gözle görülür kayıp falan olurdu. Oyununuzu sorunsuz oynadıysanız bu saatten sonra bir şeyi dert etmenize gerek yok.

150 mV çok fazla bir değer bence. Ağır oyunlarda veya güç isteyen uygulamalarda çökme veya siyah ekran yersiniz büyük ihtimal. Prime95 ile test edin diyeceğim ama işlemci kızarır o soğutucuyla.

150 mv çok fazla bir değer bence. Ağır oyunlarda veya güç isteyen uygulamalarda çökme veya siyah ekran yersiniz büyük ihtimal. Prime95 ile test edin diyeceğim ama işlemci kızarır o soğutucuyla.

Birkaç tane ağır oyun oynadım fakat sorun yaşamadım önerdiğiniz değer var mı? Açıkçası pek bilgim yok undervolt hakkında 0.15000 önermişlerdi kullandığımdada sorun yaşamadım ve ısı düştü o yüzden farklı değer denemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı