RX 570 Undervolt Sonuçları

@Tolga Samet Kart 107W çekiyormuş. Biz ne yaptık böyle. :D

Screenshot_3.png

Fan ayarlarını yaptıktan sonra PUBG'de 62 dereceyi geçmiyor.

Screenshot_4.png

Fan hızları şu şekilde: 45C/44% - 50C/50% - 60C/65% - 70C/85% - 75C/100%

Sanırım biraz daha iyi ayar çekebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@NiqhTmaRe Gayet iyi değerler, çok ses yapıyor mu oyun sırasında? Eskisine nazaran çok iyi, 80 dereceden 62 dereceye :D. Herhangi bir takılma veya donma yaşadın mı hiç oyun sırasında? AMD Memory Tweak indirip Zero RPM'i açmanı öneririm bu arada.

@NiqhTmaRe Gayet iyi değerler, çok ses yapıyor mu oyun sırasında? Eskisine nazaran çok iyi, 80 dereceden 62 dereceye :D. Herhangi bir takılma veya donma yaşadın mı hiç oyun sırasında? AMD Memory Tweak indirip Zero RPM'i açmanı öneririm bu arada.
Ses yapıyor ancak kulaklık takılı olduğu için o kadar da duymuyorum. Ayarları biraz esnetip fan sesini biraz azaltmaya gittim. Herhangi bir bariz takılma yaşamadım. Onun dışında anlık takılma klasik her oyunda olduğu gibi nadir yaşanıyor. Memory Tweak ile Zero RPM açabilir miyim? Çünkü AMD ayarlarından manuel fan ayarladım ve bu ayarı oradan açamıyorum.

Açabilirsin, WattMan yerine o programı kullanıyorum. Gecikmeleri de değiştiriyorum arada, çok işe yarar bi' program.

Peki bu programda Zero RPM açarsam AMD ayarlarındaki manuel fan hızı ayarım değişecek mi? İkisini aynı anda kullanabilir miyim?

Kasadaki hava akışını düzeltirseniz 55-60 derece aralığına bile düşebilir. Armor modelini 970mV ye undervoltladım 1400-1500 RPM de 59-60 derecede saatlerce Battlefield 1 oynatıyor. Nimet gibi bir şey bu undervolt 🙂

Kasadaki hava akışını düzeltirseniz 55-60 derece aralığına bile düşebilir. Armor modelini 970mV ye undervoltladım 1400-1500 RPM de 59-60 derecede saatlerce Battlefield 1 oynatıyor. Nimet gibi bir şey bu undervolt 🙂
1600 RPM ile bende 62 dereceyi geçmiyor. Kasa ile uğraşmak istemiyorum şuan iyi gibi.
@NiqhTmaRe Problem olmaz. Bu programı kullan bana kalırsa.
Çok da ayrıntıya girmeye gerek yok ya. Denerim onuda ama sanmıyorum kullanacağımı. :D Biraz karışık geldi.
@Tolga Samet hocam undervolt ayarları sıfırlanıyor sürekli bende profili her bilgisayarı açtığımda tekrar yüklüyorum ancak bu yükleme esnasında ekranda pikseller gelip gidiyor. İlginçtir ki en ağır oyunlarda bile hata vermiyor, sadece ilk profili yüklediğimde böyle bir sorun oluşuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı