RX 570 Undervolt Sonuçları

NiqhTmaRe

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Resim Öğretmenliği
Kart çok sıcak çalıştığı için Undervolt işlemi yapmak istedim. Sonuçlar;

Screenshot_4.png

Bu ayarı yaptıktan sonra GPU'yu OCCT ile test yaptım. Test esnasında GPU frekansı 4 dakikanın sonunda 1300'den anlık 800 civarına düşüşler sergiledi. Ancak test hata vermedi. Zaten 5 dakika çalıştırdım.

Screenshot_5.png

Sizce frekans düşüşü bir uyarı mıydı? Yoksa 85 derecenin vermiş olduğu zorlanma ile frekans mı düşürdü? @Tolga Samet

Kartın nasıl 85 derece görüyor? Modeli ne?
Pulse RX 570 kullanıyorum, 5 dakikada 85 görüyorsa çok sıkıntı. Furmark ile test yaptım, gayet serin çalışıyor. Yüzde 40 fanlarla 65 derece bile olmuyor.
Kasan mı çok kötü, hava almıyor. Yoksa tek fanlı kart mı elindeki?

Bu fiyata benzer fiyatlara daha güzel kasalar var, yanlış bir tercih olmuş. Ancak bu kasanın ön kısmını çıkarıp modifiye edenler vardı, çıkıyor mu bir bakar mısın?
Rog Strix modeli normalde iyi soğutmaya sahip oluyor, Pulse'dan da iyi. Sıcaklık fazla. Kartı ne zaman aldın acaba? Eskiyse bir temizlenmeye ihtiyacı olabilir belki.

@NiqhTmaRe 85 derece fazla gibi, fanları 75'ten sonra %100'e ayarlayıp 2 dakika tekrar test yap istersen. Eğer hatasız geçerse biraz daha voltaj düşürüp tekrar denersin, 1031mV gibi. Bu arada etiket gelmemiş.

Kart yeni. Kasanın önünü modifiye etmeyi zaten düşünüyorum ancak sadece önlük olay değil. Arka kısımda tek fan yeri olması dert. Isınan hava dışarı çıkamıyor. Üstteki ayarlar ile 71 derece full ayar PUBG oynuyorum.
@NiqhTmaRe 85 derece fazla gibi, fanları 75'ten sonra %100'e ayarlayıp 2 dakika tekrar test yap istersen. Eğer hatasız geçerse biraz daha voltaj düşürüp tekrar denersin, 1031mV gibi. Bu arada etiket gelmemiş.
Dediğiniz fan ayarını yapıp 5 dakika teste tabii tutacağım. Voltaj ise 1030 deniyorum.

@NiqhTmaRe Frekansı siz mi düşürdünüz? Normalde 1300 MHz RX 570 yok sanırım. Gerçi bu şekilde voltajı daha da diplere çekebilirsin. Kademeler 0.00625V şeklinde ilerler, yani 1.025V olan kartta 1 kademe düşürmek 1.01875V'a, 1 kademe arttırmak 1.03125V'a denk geliyor. O sebeple 1031 girmeni söyledim.

Kart yeni. Kasanın önünü modifiye etmeyi zaten düşünüyorum ancak sadece önlük olay değil. Arka kısımda tek fan yeri olması dert. Isınan hava dışarı çıkamıyor. Üstteki ayarlar ile 71 derece full ayar PUBG oynuyorum.

Dediğiniz fan ayarını yapıp 5 dakika teste tabii tutacağım. Voltaj ise 1030 deniyorum.
PUBG'de 71 derecede oynadığımı ben de hatırlıyorum, uzay kasa kullanıyordum o zaman. Ancak nedense Furmark sıcaklıkları çok iyi, 5-10 dakika test ettim ve 70 görmedim bile. Sürücülerle mi bir şeyler yaptılar anlamadım.

@Paytak Penguen OCCT testi yapıp tekrar bakın isterseniz sıcaklıklara.

@NiqhTmaRe Frekansı siz mi düşürdünüz? Normalde 1300 MHz RX 570 yok sanırım. Gerçi bu şekilde voltajı daha da diplere çekebilirsin. Kademeler 0.00625V şeklinde ilerler, yani 1.025V olan kartta 1 kademe düşürmek 1.01875V'a, 1 kademe arttırmak 1.03125V'a denk geliyor. O sebeple 1031 girmeni söyledim.
Hayır, frekansı düşürmedim.

Screenshot_6.png

Test 4.30 dakika sürdü ve bir defa frekans düşürdü. Sıcaklık 80 derece idi.

Screenshot_7.png

Bu da sizin sorunuza cevap olabilir.

Geri
Yukarı