R5 7600X 84 derece normal mi?

Açmayı başaramadım maalesef. Ana kartta ayar videoları izledim ama o değeri ayarlama kısmı çıkmıyor. BIOS'ta güncelledim ama herhangi bir değişiklik olmadı. Ryzen Master çözüm olur mu? Olursa yardım eder misiniz ayarlara?

O zaman undervolt yapılabilir ama benim o konuda pek bir bilgim yok @kino @Sir Benjamin hocalarım yardım edebilir.

Elde hala termal macun varsa yeni baştan bir uygulama ve montaj yapılmadan kesin sonuca varmamak lazım. Burada vidaları azıcık gevşek bıraktığı ya da pasta kreması sürer gibi macun sürdüğü için normalden 10-15 derece fazla sıcaklık görenleri biliyorum.

Elde hala termal macun varsa yeni baştan bir uygulama ve montaj yapılmadan kesin sonuca varmamak lazım. Burada vidaları azıcık gevşek bıraktığı ya da pasta kreması sürer gibi macun sürdüğü için normalden 10-15 derece fazla sıcaklık görenleri biliyorum.
Hocam biz macunu biraz fazla sürdük o yüzden olmuş olabilir mi? Nasıl düzeltiriz bu durumu macunu nasıl temizleriz?

Hocam biz macunu biraz fazla sürdük o yüzden olmuş olabilir mi? Nasıl düzeltiriz bu durumu macunu nasıl temizleriz?

Normal açacaksınız ıslak medille hem işlemcinin hem de soğucunun üzerindeki macuun siliyorsunuz. Nemli kalmaması için kuru besle geçersiniz sildikten sonra yeni maucn uyguluyorsun bitti.

34db4b56da264ca91aa3f20602cd63f4b5e03763.jpeg

Normal açacaksınız ıslak medille hem işlemcinin hem de soğucunun üzerindeki macuun siliyorsunuz. Nemli kalmaması için kuru besle geçersiniz sildikten sonra yeni maucn uyguluyorsun bitti.

Eki Görüntüle 1726207
Anladım ama biz de tahmini bu kadar sürmüştük. Eko mod denemeden önce macunu yeneleyelim mi dersiniz? Bir de Deepcol Ak620 macunu kullandım macun alayım mı daha iyi fark eder mi?

Anladım ama biz de tahmini bu kadar sürmüştük. Eko mod denemeden önce macunu yeneleyelim mi dersiniz? Bir de Deepcol Ak620 macunu kullandım macun alayım mı daha iyi fark eder mi?

Sana kalmış yanlış uyguladığını düşünüyorsan ya da fan tam sıkışmamışsa bir kontrol edebilirsin. Bazen soğucunun vidalarını da tekrardan bir kontrol etmek gerekebiliyor tam oturmuş mu diye.

Sana kalmış yanlış uyguladığını düşünüyorsan ya da fan tam sıkışmamışsa bir kontrol edebilirsin. Bazen soğucunun vidalarını da tekrardan bir kontrol etmek gerekebiliyor tam oturmuş mu diye.

Tamamdır. Yarın deneyeceğim olmadı AMD Ryzen Master üzerinden eco mod açmam için yardımcı olur musunuz hocam?

BF 5 Ultra ayarlar 1080p işlemcim 84 dereceleri gördü. Kasa antec D700 flux soğutucu ise DeepCool ak620. işlemci BIOS'tan maalesef TDP düşürülmüyor. Ayarı yapamadım anakart Gigabyte 650M desh. AMD Ryzen Master ayarı yapsam ısınma sorunu düzelir mi? Yardımcı olur musunuz? @P R O F O U N D @messinicocugu @zimbabweli_weli

240 mm sıvı soğutucu al. O işlemci için yeterlli. Boşka 40 derecelerde yükte 70 dereceyi geçmez.

Geri
Yukarı