R5 7600X boşta 80 derecele

Iegendary

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Team Elite Plus 8 GB (2x8GB) 5200 MHz
Anakart
Asus PRIME A620M-A-CSM
Bundan 2 hafta önce hazır sistem satın aldım. 120mm sıvı soğutmam olmasında rağmen işlemcim boşta 75-80 derecelerde tarayıcı açında 90 derecelere çıkıyor. YouTube'nden birkaç işlem uyguladım voltaj düşürmeyle ilgili AMD eco Mode'yi de kullandım fakat sonuç değişmiyor. Yardım edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 36
Bundan 2 hafta önce hazır sistem satın aldım. 120mm sıvı soğutmam olmasında rağmen işlemcim boşta 75-80 derecelerde tarayıcı açında 90 derecelere çıkıyor. YouTube'nden birkaç işlem uyguladım voltaj düşürmeyle ilgili AMD eco Mode'yi de kullandım fakat sonuç değişmiyor. Yardım edebilir misiniz?

120mm keşke almasaydınız. Ama boşta 80 derece olması saçma. Soğutucuyu çıkarıp tekrar montajlayın. Macunu da değiştirin. 240mm ile %100 yükte 87 derecede tutuyorum.

O işlemciye 120mm sıvı soğutucu yetmiyor. Örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Okumuştum bunu evet ama boşta 81 derecelerde şu an onu çözmek istiyorum. Fanla soğutsam bile bundan daha az sonuç alacağımı tahmin ediyorum.

120mm keşke almasaydınız. Ama boşta 80 derece olması saçma. Soğutucuyu çıkarıp tekrar montajlayın. Macunu da değiştirin. 240mm ile %100 yükte 87 derecede tutuyorum.
Oyunlarda benim 80 85 derece. Undervolt denedigimde Mavi ekran yedim. O yuzden hic ellemiyorum. Baska bi ayar varmidir?

PBO2 ayarları ile 5300MHz'e sabitleyin. Curve ile -25/20 verin. 75 derece termal limit koyun. Bir de termal macunu yenileyin bakalım. Oyunlarda 85 derece fazla. %100 yükte 5500MHz 86 derecede tutuyorum. (240mm)
Hocam sistemi alali 4 ay oldu macun zamani geldi mi? Ayrica o ayarlari yapmayi bilmiyorum video varmidir?

Yeni konular

Geri
Yukarı