R5 7600X Eco modda yükteyken 77 derece normal mi?

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
7600X için AK620 gayet yeterli Tek CCD 6 çekirdek bir işlemci. Sorun yaşamazsın.
ECO mod 65Wa çektim ve 77 civarında görüyorum yükte. Boşta 42. CC560 kasam var. Montajda hata yaptığımı düşünmüyorum arctic liquid freezer II 240 kullanıyorum. bir şeyleri yanlış mı yapmışım hocam? Değerlerin normal demişlerdi. Üzerinde deney diyeyim, deneyleriniz olduğu için fikrinizi almak isterim.

ECO mod 65Wa çektim ve 77 civarında görüyorum yükte. Boşta 42. CC560 kasam var. Montajda hata yaptığımı düşünmüyorum arctic liquid freezer II 240 kullanıyorum. bir şeyleri yanlış mı yapmışım hocam? Değerlerin normal demişlerdi. Üzerinde deney diyeyim, deneyleriniz olduğu için fikrinizi almak isterim.
Eco mod için 77 derece gene çok yüksek. Arcitc 240 ile offset mount deneyebilir misin?

Eco mod için 77 derece gene çok yüksek. Arcitc 240 ile offset mount deneyebilir misin?
Anakarta karşıdan bakınca üste gelen slotlara denk geliyor hocam vidalar. Galiba öyle taktım. Ne olur ne olmaz diye çıkarıp fotoğrafını çekip takacağım birazdan. Bir sorun olmaz değil mi?

Anakarta karşıdan bakınca üste gelen slotlara denk geliyor hocam vidalar. Galiba öyle taktım. Ne olur ne olmaz diye çıkarıp fotoğrafını çekip takacağım birazdan. Bir sorun olmaz değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1679052325351.png

Eki Görüntüle 1704534
Karşıdan bakınca alta denk gelenlerde olması gerekiyormuş. Söküp tekrar takacağım şimdi.

WhatsApp Image 2023-03-17 at 15.17.34.jpeg
WhatsApp Image 2023-03-17 at 15.17.34 (1).jpeg

@deadfellow Hocam dün sürdüğüm sanki erimiş gitmiş gibiydi anlam veremedim. Pompanın etrafındakileri alıp işlemciye sürdüm. Ardından şırınganın içinde kalan çok az bir miktar vardı onu da sürüp yaydım. Aşırı kalın bir tabaka olmadı fakat ince de bir tabaka olmadı.

WhatsApp Image 2023-03-17 at 15.17.35.jpeg

Şu an boşta 38-50 arası geziyor. 38-39-40...-44 oluyor. Bazen 38den 50ye sıçrıyor anlayamadım. Ayrıca aniden yüke binince ısı direkt zıplıyordu. Şu an da öyle mi olacak bilmiyorum test yapacağım şimdi.

Son düzenleme:
Karşıdan bakınca alta denk gelenlerde olması gerekiyormuş. Söküp tekrar takacağım şimdi.

Eki Görüntüle 1704606Eki Görüntüle 1704605

@deadfellow Hocam dün sürdüğüm sanki erimiş gitmiş gibiydi anlam veremedim. Pompanın etrafındakileri alıp işlemciye sürdüm. Ardından şırınganın içinde kalan çok az bir miktar vardı onu da sürüp yaydım. Aşırı kalın bir tabaka olmadı fakat ince de bir tabaka olmadı.

Eki Görüntüle 1704607

Şu an boşta 38-50 arası geziyor. 38-39-40...-44 oluyor. Bazen 38den 50ye sıçrıyor anlayamadım. Ayrıca aniden yüke binince ısı direkt zıplıyordu. Şu an da öyle mi olacak bilmiyorum test yapacağım şimdi.
Nasıl sürdüğünün pek bir önemi yok aşırı kalın olmadığı sürece. Aynı testleri yap bakalım sıcaklık kaç olacak merak ediyorum.

1679056183050.png

Boşta OCCT üzerinde 35 civarlarında geziyor. 2.5 dakikalık testin ardından sadece 2. dakikadan sonra 70leri gördü. Onun da üzerine çıkmadı. ECO mode 65W'a çekmiştim dün. Onun değerleri.

1679056319364.png

Boştaki değerler.

Aynı testleri yap bakalım sıcaklık kaç olacak merak ediyorum.
Değerler normal hocam galiba diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Evet değerlerin normal. Offset düzeltmiş sıcaklıklarını.
PBO ayarları ile bayağı düşürüyorlardı gerek var mı onlara? PBO2 mi ne ile ilgili bir video izlemiştim.

PBO ayarları ile bayağı düşürüyorlardı gerek var mı onlara? PBO2 mi ne ile ilgili bir video izlemiştim.
Bence, Eco mod açıp kullan diyen herkesi engelleyebilirsin forumdaki :D PBO açıp Curve optimizer'dan bütün çekirdeklere -15 ya da -20 verip kullanabilirsin. Çoklu çekirdek performansın artar ama tekli çekirdek performansın değişmez. SMU 5.5GHz üstüne boostlattırmıyor çünkü.

Dipnot : İşlemcin 7/24 95C çalışsa dahi problem yaratmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı