R5 7600X - RTX 3060 Ti sistem için PSU önerisi

Bütçe
Bütçe konusunda bir sınırlama olacağını düşünmüyorum. Sadece gereksinimi sağlayacak kadar olması yeterli.

AX5T8

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF B-450-PLUS GAMING
AMD Ryzen 5 5600X
AMD Radeon RX 6700 XT
Corsair Vengeance LPX 32GB (4X8GB) 3000Mhz CL16 1.35V DDR4 Ram
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta yazdığı gibi kasamı yenilemek istiyorum ve alacağım PSU'nun kaç Watt olacağını bir internet sitesi kullanarak bulmaya çalıştım ama işlemcimi ve anakartımı sitede bulamadım, o yüzden yeterli ya da isabetli bir seçim olacağını düşünmüyorum ve bu yüzden sizden yardım istemeye karar verdim.

Kasamın modeli NZXT H510I Midi Dikey Tower

Almayı düşündüğüm parçaların listesi de aşağıdadır;
  • ASUS RTX 3060 Ti TUF-RTX3060 TI-O8G-V2-Gaming 256 Bit GDDR6 8 GB
  • ASUS TUF Gaming X670E-Plus AMD AM5 DDR5 ATX Anakart
  • AMD Ryzen 5 7600X Altı Çekirdek 4.7 GHz İşlemci
  • ASUS TUF Gaming LC 240 ARGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu "Soğutucuyu almak isteyip istemediğime pek emin değilim. Bu parçanın olmadığını varsaydığınız bir PSU daha önerirseniz çok sevinirim."
Öncelikle sistemde bir hata var mı bilmiyorum; uyan ya da uymayan bir şey varsa ya da başka bir parçanın daha iyi olacağını düşünüyorsanız bunu belirtmenizi isterim. Bilgisayarı ağırlıklı olarak oyunlar için kullanacağım.

Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-sharkoon-650-w-ss-coolzero-650-fiyati,1058129067.html

Bu ürün yeterli olur.

Klasik COOLZERO önerisi. Güzel bir model, fiyatı da epey iyi.
Son kalemiz. 🙁

1500 TL altına düzgün 650W kalmamaya başladı.

750W bile fazla fakat buna bakabilirsin. Kaliteli ve Tier A bir PSU.
1300’e yukarıdaki SS COOLZERO'da bakılabilir.

1300’e yukarıdaki SS Cool Zero da bakılabilir.

1300’e yukarıdaki SS Cool Zero da bakılabilir.
Bu kadar hızlı dönüşler sağladığınız için çok teşekkür ederim. 650W'ın yetmesi beni çok şaşırttı açıkçası, çok daha yüksek bir şey bekliyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4K'da güncelleme ister 4000 serisi iyice oturunca. 2k'da 2-3 sene gideri olabilir. Ama fazlası olmaz.
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Hepsi çok yardımcı oldular. Sıvı soğutucumu da aldığımda bir sorun çıkarmayacak ise konu çözüme kavuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı