R5 M330 laptop kendi kendini kapatıyor

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
4.2
SSD veya HDD modeli
1 Tb HDD
Ekran kartı
R5 M330
Anakart
Hp-15bw0xx
İşlemci
A9-9420
Eve bir bilgisayarcı gelmisti. Laptopu gostermek ıstedım. Evirdı cevirdi laptopu. Laptopun sorunu ısınmasıydı. Ayrıca SSD ve RAM takviyesi yapacaktım. Neyse gitti ve bende açtım. Sorunsuz calısan (ısınma sorunu harıcınde) laptop, açılmamaya ve kendını sureklı Windows ekranına gelmeden yenıden baslatmaya başladı. Birkaç ugrastım olmadı. Ben de BIOS ekranına girip, ayarları sıfırladım ve oyle açtım. Açıldı.
Fakat acıldıgı gıbı WattMan hatası vermeye basladı. En ufak bir şey yaptıgında WattMan hatası verıyordu.

Sonrasında mavi ekran hataları vermeye basladı.
Verdigi hatalar: Memory managament ve kernel Security failure.
Hemen guvenlı modda calıstırdım DDU ile sürücüleri kaldırdım ve HP'nın kendi sitesinden driveri kurdum. WattMan hatası gıtti. Ama halen eski stabilite yok. Oynamak istediğim oyuna girince siyah ekran veriyor ya yeniden başlatıyor ya da donuyor.
Bazen açılır açılmaz donuyor.
Hatanın RAM ile ilgili olmus olabilecegini dusunmustum. Sonrasında test yaptım:

11111111111111111111111111111111111111111111111111.PNG

Test sırasında herhangi bir kapanma olmadı. Latency çok fazla gibi geldi.

Şimdide böyle bir hata verdi.
1666185703479.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlerinizide kaldırdığınızı söylemişsiniz.Sorun windows kaynaklıda olabilir ama ısınma sorununuda hafife almayın. Dediğiniz gibi soğutma sisteminde sıkıntı varsa takılmalara neden olur

Eskimiş termal macun, tıkanmış havalandırma kanalları, nadir de olsa fan arızaları , soğutma bloğu işlemciye tam oturmaz ise ısınabilir gibi sorunlar ortaya çıkabilir

Geri
Yukarı