R5 M330 sürücü kurulumu sonrası mavi ekran hatası

FR Savitar

Femtopat
Yer
Motherboard
Merhabalar. Elimde HP 15-AC003nt model numaralı laptop mevcut. Değerlendirmek için SSD ve RAM takviyesi yaptım malum fahiş fiyatlar azalana kadar bu bilgisayar ile idare etmek istiyorum fakat bir sorunum var. Ders ve işlerim için kullandığım uygulamalar ve sisteme daha az yük bindirdiğini düşündüğüm için bilgisayara Windows 7 kurdum. Sürücüleri gerek kendi sitelerinden gerek dev ID üzerinden güncelledikten sonra sıra ekran kartı sürücülerini güncellemeye geldiğinde önce Intel HD Graphics sürücüyü kendi sitesinden indirip kuruyorum AMD R5 M330 içinde AMD tarafından gösterilen en son sürücüyü kurduktan sonra mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayarı güvenli mod harici açamıyorum. Güvenli moddan 2 ekran kartı sürücüsünden herhangi birini devre dışı bıraktığımda sorun olmuyor fakat ikisi etkin iken mavi hata devam ediyor. Ekran kartının eski sürümlerini denedim sonuç değişmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

SSD almışsınız neden 7 kurdunuz? 8.1 çok iyi olurdu o sisteme. Sürücüler çakışıyor olabilir. DDU ile 2 sürücüyü kaldırın daha eski sürücüleri kurun. Tavsiyem fazla uğraşmadan 8.1 kurmanız, genel performans için de daha iyi olacaktır.

SSD almışsınız neden 7 kurdunuz? 8.1 çok iyi olurdu o sisteme. Sürücüler çakışıyor olabilir. DDU ile 2 sürücüyü kaldırın daha eski sürücüleri kurun. Tavsiyem fazla uğraşmadan 8.1 kurmanız, genel performans için de daha iyi olacaktır.

Kusura bakmayın çok geç gördüm cevabınızı. 8.1 için pek iç açıcı şeyler duymadım yakın çevremden hangi sürümünü önerirsiniz. Takip ettiğim geliştiricilerin performans ISO'ları elimde bulunmakta önerir misiniz?

Yapılandırılmış ISO kullanımını tavsiye etmiyorum ben. Microsoft'un websitesinden Windows 8.1'i indirin ve kurun. Kurulum esnasında Windows 8.1 Home sürümünü kurarsınız.

Makine i3 4005u ve tahminim 8 GB RAM'iniz var. SSD'de almışsınız. Win10 Home kurun. Tarayıcı olarak Chrome yerine Edge ya da SlimJet kullanın. Performansı rahatlıkla kaldırır. Ucretsiz upgrade seçeneği hala mevcut.

Selam değerli forum üyeleri. Microsoft'un kendi sitesinden indirmiş olduğum imaj dosyası ile temiz bir kurulum yaptım. İş sürücüleri kurmaya gelince sıkıntı yaşadığım tek sürücü kurulumu harici ekran kartı sürücüsü. Tüm sürücüler sorunsuz yüklenirken bu sürücüyü yüklediğimde bazen hemen mavi ekran hatası veriyor bazen kurulum sonrası 1-2 dakika içerisinde. Laptop modelim HP 15-ac003nt harici ekran kartım AMD r5 m330. Aşağıya hata dosyalarını attım. Ekran kartımda chipset arızası olduğunu düşünüyorum fakat bundan emin olmak için size başvurmak istedim. Hataları analiz edip soruna ne sebep olduysa beni bilgilendirirseniz çok sevinirm.

Minidump dosyaları

Intel ses sürücünü güncelle.
Hatanın sebebi disk arızası gibi geliyor çünkü diski kontrol eden sürücü hata vermiş ve veri bozulması uyarısı var.

Diske HD Tune ile "Error Scan" yapın ama "Quick Scan" kapalı olsun.

İlginiz için teşekkür ederim. Yaklaşık 2 yıldır JD 120GB SSD kullanıyorum. Dediğiniz program ile tarama yaptım. Ayrıca Intel ve AMD ekran kartı sürücülerini ilgili sitelerine gidip son sürüm ile tekrar yükledim tabii yüklemeden önce DDU ile 2 ekran kartını da sildim fakat Intel sorunsuz kuruluyor AMD sürücüyü kuruyor software kurarken mavi ekran veriyor.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    29,2 KB · Görüntüleme: 19
Disk sağlam. O zaman sorun RAM belleklerde.

Geri
Yukarı