R6 nasıl oynanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hep kafa hizası önemli yani. Pulse ile hep pusuyorum ben küçük bir yere. Çoğunlukla bomb site'da boş odalara barikat kurup pusuyorum, bu mantıklı mı peki?
Pulse ile side durmak çok mantıklı değil ama durulabilir. R6'da sabırlı olmak çok önemli. Thunt girerek ısının öyle girin maçlara.

R6'da harita bilgisi çok önemli. Aim yeteneğin ne kadar iyi olsa da haritayı bilmiyorsan ölebilirsin. Biraz oyunu kazanma amacıyla değil de haritayı öğrenme amacıyla oyna, 3 hız operatörler al ve haritayı dolaş. Zaten haritada 2 maç falan böyle yaparsan az çok öğrenirsin. Ve sürekli bombanın olduğu yerde kalma, biraaz uzaklaşmaktan zarar gelmez (çok da değil). Aimine güvenmiyorsan kendine güvenli bir yer bul bir köşeyi tut. Adamın geleceğini düşündüğün bir yer varsa oraya barikat kur fakat takımının ve kendinin rotasyonunu engellememeyi unutma. Kameralı aktif bir şekilde kullan, ses kasmaya çalış. Oyunda biraz tecrübe edindintek sonra spawnpeek spotları öğren. Steamde bir rehber vardı "Az bilinen spawnpeek spotları" biraz eski olduğu için haritalar biraz farklı ama çok işine yarar. Eğer düzgün spawnpeek atabilirsen her raunt 5vs4 önde başlarsınız. Aimini geliştirmek içinse önce özel oyun aç kafe dostoyevski haritasına gel. İskele kısmında doğ yukarı çıktıktan sonra biraz ilerde solda lamba direği var. Oraya dürbünle kilitlen (Tercihen 1,5x ya da en çok hangi dürbünü kullanıyorsan) ve sürekli sağa-sola hareket et. Dürbünü sürekli hedefin üstünde tutabilene kadar hassasiyeti değiştir. Örneğin sen sağa gidiyorken dürbün solda kalıyorsa hassasiyeti biraz azalt. Bunu yaptıktan sonra kendi tercihine göre biraz azalatabilir ya da artırabilirsin. Ama bil ki düşük hassasiyet daha iyi bir aim sağlar özellikle R6'da. Ben 400 DPI 22 hassasiyette oynuyorum.
Umarım faydalı olmuştur merak etme ilk başlarda ben de hep ölüyordum oynadıkça öğrenek ve gelişeceksin. Oyun zaten tecrübelendikçe güzelleşiyor, hemen pes etme yeter.

Haritalardaki kritik pozisyonları öğrenip takımla birlikte oralarda oynayın. Mesela Border (Hudut)'da CCTV ve jeneratör üst kata saldırırken kritik pozisyonlar. Buraları ele geçirmeden işiniz çok zor.

Oyunun başlarında kill alamazsın. Haritayı ve mantığı anladıkça kill alacaksın. Bu arada sol tık bas öldür diyenler CS 1.6 oynuyor sanırım.
Bence oynamayarak kendine iyilik edebilirsin.
Hiç R6 oynamadınız sanırım?

Merhabalar. Ben dün R6 aldım. Oyuna yeni başladım ve yeni gelende 1 kill bile alamadan ölüyorum. Sledge ve Pulse oynuyorum. Asıl oynamak istediğim operatörler zofia ve doc. Oyunu nasıl oynayacağım? Sledge ile hep eğitim alanı giriyorum ve biraz olsa da gelişmiş hissediyorum kendimi. Yeni Gelen'de nasıl kill alabilirim?

Kapkan alıp Full pusmayı deneyebilirsin. Evet oyun kesinlikle zor ve bizim gibi insanlar FPS'i pata küte sevdiği için zor oluyor. Bu oyun pusmak üzerine kurulu diyebiliriz. Atakta da Q vE E tuşlarını kullan ki seni çok rahat almasınlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı