R6S ayarlarla orantısız FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10

EndlessNight

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Bugün Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de sistemimi test etmek istedim ve grafik ayarlarını tek tek denedim. Daha sonra bir şey fark ettim, düşük grafiklerde düşük FPS alırken yüksek grafiklerde yüksek FPS alıyorum. Testte düşük ayarlarda ortalama 92 FPS aldım, yüksekte ise ortalama 236 FPS aldım. Bu anormal mi yoksa normal mi? Çünkü genellikle grafik düşürülünce FPS de yükselir diye biliyorum.

Sistemim:

Ekran: Kartı RX580
İşlemci: Ryzen 5 1600
Anakart: ASUS Prime B450M-K
RAM: Adata DDR4 8 GB 3000MHz Gammix D10 Red

Son düzenleme:
Merhaba,
Bugün Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de sistemimi test etmek istedim ve grafik ayarlarını tek tek denedim. Daha sonra bir şey fark ettim, düşük grafiklerde düşük FPS alırken yüksek grafiklerde yüksek FPS alıyorum. Testte düşük ayarlarda ortalama 92 FPS aldım, yüksekte ise ortalama 236 FPS aldım. Bu anormal mi yoksa normal mi? Çünkü genellikle grafik düşürülünce FPS de yükselir diye biliyorum.
Yük ekran kartına binince FPS artmış olabilir, düşük ayarlar darboğaza sebep oluyor diye biliyorum.

Merhaba,
Hocam ekran kartınız fazla iyi ise düşük ayarlarda kendini salar. Yani %100 kullanmaz.

Hocam ben şöyle düşünüyorum: Eğer grafikleri en düşüğe alırsan ekran kartına veya işlemciye öncelik vermez FPS düşüşü olur ama eğer grafikler ortada veya yüksekte olursa ekran kartına veya işlemciye öncelik verildiğinden dolayı FPS artar.

Bazı oyunlarda ve ekran kartı driverında böyle durumlar olabiliyor. Warzone da öyle. Grafik ayar kısınca bir şekilde kart kendini kısıtlıyordur. Bu istisnai durumlar darboğaza işaret değildir.

Ekran: Kartı RX580
İşlemci: Ryzen 5 1600
Anakart: ASUS Prime B450M-K
RAM: Adata DDR4 8 GB 3000MHz Gammix D10 Red
Hocam işim çıktı biraz geç yazıyorum. Sistemin tahminime göre darboğaz yapmaması lazım, msi afterburnerdan yüksek ve düşük ayarlardaykenki kullanımları kontrol edin. İşlemci, ekran kartı kullanımına bakın. Oradan anlaşılır durum.

Hocam işim çıktı biraz geç yazıyorum. Sistemin tahminime göre darboğaz yapmaması lazım, MSI Afterburner'dan yüksek ve düşük ayarlardaykenki kullanımları kontrol edin. İşlemci, ekran kartı kullanımına bakın. Oradan anlaşılır durum.

Tamamdır teşekkür ederim.

Geri
Yukarı