R7 1700 ve RTX 2060 sistem yükseltme

teodoros

Decapat
Herkese merhabalar dostlar, bir sebebi yok ama sistemimi yükseltmek istiyorum. Kullanım alanım; Photoshop, Premier Pro ve PUBG gibi oyunlar. İşe ekran kartı ile mi başlamalıyım yoksa işlemci ile mi bilemedim. Bunlar değişirse anakarta dokunmam gerekir mi? Sizlere danışmak istedim.
  • Anakart: ASUS B450 PLUS GAMING
  • Ekran kartı: ASUS ROG OC RTX 2060
  • RAM: Corsair 2x8 3200MHz 16 GB
  • İşlemci: Ryzen 7 1700
  • SSD: Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar dostlar, bir sebebi yok ama sistemimi yükseltmek istiyorum. Kullanım alanım; Photoshop, Premier Pro ve PUBG gibi oyunlar. İşe ekran kartı ile mi başlamalıyım yoksa işlemci ile mi bilemedim. Bunlar değişirse anakarta dokunmam gerekir mi? Sizlere danışmak istedim.
  • Anakart: ASUS B450 PLUS GAMING.
  • Ekran kartı: ASUS ROG OC RTX 2060.
  • RAM: Corsair 2x8 3200MHz 16 GB.
  • Işlemci: Ryzen 7 1700.
  • SSD: Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2.

Anakartın şu anlık güncel. Ekran kartının değişmesinin şu anlık pek gereği yok gibi. İşlemci olarak Ryzen 5 3600 takabilirsin F/P bir işlemcidir anakartına da uyar.

• Anakart: ASUS B450 PLUS GAMING
  • Ekran kartı: ASUS ROG OC RTX 2060
  • RAM: Corsair 2x8 3200MHz 16 GB
  • İşlemci: Ryzen 7 1700
  • SSD: Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2
Bence işlemci değişimi daha mantıklı. Bütçeni bilmiyorum ama o işlemciyi kullanıyorsan iyi bir fark görmek için bence R7 3700X almalısın :D
Anakarta dokunmana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı