R7 1700X ve GTX 1080 Sisteme Donanım Önerisi

İade etmeyin, 1800x'i aratacak bir işlemci değil. Soğutucuyu tedarik edebiliyorsanız sıkıntı yok, bileşenler gayet iyi.

Klavye olarak Redragon'un modellerine bakmanı öneririm. Kullanıyorum ve çok memnunum.:kedi:
Not aldım önerin için teşekkür ederim. Ne zamandır kullanıyorsunuz?

İade etmeyin, 1800x'i aratacak bir işlemci değil. Soğutucuyu tedarik edebiliyorsanız sıkıntı yok, bileşenler gayet iyi.

İçim rahatladı sag olun :) Klavye ve kulaklık için tavsiyeniz var mı peki?

İçim rahatladı sag olun :) Klavye ve kulaklık için tavsiyeniz var mı peki?
Rica ederim. Çok fazla klavye tecrübem yok fakat kulaklık olarak SteelSeries Arctis 7 öneririm.

Asım demir in önerdigi power supply: EVGA SuperNOVA 850 G2 850 Watt alıcam.
CPU sogutucu olarak: NZXT alıcam.

Yalnızca klavye ve kulaklıkta hala net bir sonuca varamadım diğerlerinin iyi oldugunu zaten belirttiniz.

SteelSeries Arctis 7 ve Logitech g933 arasında farklılıklar bulunuyor ikisiside cezbediyor yada daha farklı bir modele mi baksam bilmiyorum.

@Asım Demir Daha önce hüseyin küpeli adınaydı hesabım ama kardeşimin hesabından yazdım diye hesabım kapanıp kardeşim ahmet küpeli adına geçti hesap. Rica ediyorum sizden tekrar Hüseyin Küpeli ye aktarır mısınız hesabımı isterseniz Ahmet Küpeli hesabındanda yazdırabilirim.
Bu arada sistemi hala tamamlıyamadım ama tabi çogunu aldım hepsini sizinle paylaşmak istiyorum mesala önerdiginiz güç kaynagının bir üst modeli g3 1000 wat aldım.

PSU fazla bile 700W yeterli. AMD 1700X ısınan bir işlemci değil bence su soğutma almayın derim.
Macuna da gerek yok. Normal bir macun işinizi fazlasıyla görecektir.

Birinci nesil Ryzen işlemciler o kadar yüksek hızları destekliyor mu bilmiyorum bir araştırın derim ben 2933 MHZ destekliyor diye biliyorum.
Logitech 933 kronik sorunlu diye biliyorum alanlar Logitech sayfasına yazıyordu oradan gördüm. Ancak ürün burada pahalı orada çok ucuz orası da ayrı ilginç :D.
Fare olarak CS GO oynayanlar onu alıyor genelde makrosu yok diye biliyorum bana göre makrosu olmayan fare kötü geliyor, Razer Deathadder veya Rival 600 alınabilir.
Her ürünü illa Amazon' dan mı alacaksınız yoksa öylesine mi link attınız? Bazı ürünler ucuz olabilir burada fare mesela.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı