R7 200 series sistemde Windows 10'da performans kaybı

Erdem159632

Decapat
Sea of Thieves, Forza Horizon 4 gibi oyunları oynayabilmek için bilgisayarımı Windows 7'den Windows 10 Pro'ya yükselttim. HDD kullandığım için Windows üzerinde gözle görülür bir şekilde Windows 7'e oranla bir yavaşlama oldu fakat sorunum burada değil. Windows 7'de CS:GO, LoL gibi oyunlarda 80-120 FPS alırken Windows 10 Pro'da neredeyse yarı yarıya bir düşüş oldu, oyunlarda 60 FPS üzerini göremiyorum.

1621001239007.png

1621001282560.png

Donanımlarım bu şekil, bu kadar düşük performans sebebi nedir acaba?

Tekrar flaşa yazıp, tüm diskleri sıfırlayarak format atın. Önce Windows'un sürücüleri kurmasına izin verin. Ardından DDU ile Windows'un yüklediği ekran kartı sürücüsünü kaldırıp AMD'nin sitesinden sürücüyü yükleyin. Chipsetleri güncelleyin, Driver Booster gibi programlardan uzak durun.

Tekrar flaşa yazıp, tüm diskleri sıfırlayarak format atın. Önce Windows'un sürücüleri kurmasına izin verin. Ardından DDU ile Windows'un yüklediği ekran kartı sürücüsünü kaldırıp AMD'nin sitesinden sürücüyü yükleyin. Chipsetleri güncelleyin, Driver Booster gibi programlardan uzak durun.
Deniyeceğim.

Ekran kartı driverinizi güncelleyin. baya bi fps artışı sağlıyor
Ekran kartı zaten güncel
Şuan format attım ve Windows PRO'dan Windows Home geçiş yaptım bütün driverlerimi manuel bir şekilde Driver Booster kullanmadan kurmayı denicem fakat şöyle bir sorum var işlemcilerde driver güncelleme mevzusu var mı?
Kankam format atıp herşeyi sıfırdan kurdum fakat yine fps windows 7 deki gibi değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı