R7 240 1 GB 64 Bit 232 TL'ye alınmalı mı?

Anakart sadece R7 240 destekleyecek diye bir kural yok. Piyasadaki başka kartlarla da sorunsuz çalışabilir. Anakart belki bazı kartlarla sorun çıkarmıştır. USB WiFi bile tanıtamadığım bir anakart vardı eskiden 1 saat uğraşmıştım tanısın diye 😀

Anakart sadece R7 240 destekleyecek diye bir kural yok. Piyasadaki başka kartlarla da sorunsuz çalışabilir. Anakart belki bazı kartlarla sorun çıkarmıştır. USB WiFi bile tanıtamadığım bir anakart vardı eskiden 1 saat uğraşmıştım tanısın diye 😀
Tamam ben de bunu soruyorum zaten bro. Akşam Vatan'a gider bakınırım.

Sitede de 460W yazıyor ve bence yeterli. Yine Vatana gidip benim attığım kartı hatta daha üst modelleri bir daha deneyebilirsiniz. Sonuçta 3.5 sene önceki ekran kartlarıyla şimdiki kartlar aynı değil.
Yetmesi Watt'ı ile alakalı değil 12V kanalından ne kadar güç verdiği ile alakalı.
Ama o zamanda ucuz ekran kartlarına bakıyodum, yani yeterdi yüzde 99. Bana anakarttan dediler.
@FantastikTürk senden de cevap bekliyorum.
Öncelikle, Vatan'a giderek ilk ve büyük hatayı yapıyorsunuz zaten. Vatan'a sakın montaj yaptırmayın, sizin yerinize bir şey seçmelerine izin vermeyin. Vatan'dan yapmanız gereken tek şey ucuz bulduğunuz ürünü almak olsun. Yoksa sizi saçma sapan yönlendirirler böyle. Sonuçta zamanında çalışanları termal macunu eli ile süren bir firmadan bahsediyoruz burada :) 7000-8000 TL'ye 1050 TI dizenlerden bahsediyoruz...

İkinci olarak, her ne kadar tam modelini öğrenememiş olsam da anakartınız H67 chipset ve ek olarak PCI-Express X16 slotu bulunduruyor. Bu da demektir ki istediğiniz ekran kartını takarsınız anakarta, uyumlu olur.

Üçüncü olarak, bilgisayarınızla ilgili internette detaylı bir şey yazmıyor. O yüzden kasanın yan kapağını açıp güç kaynağının etiketinin fotoğrafını atmanız gerekiyor ki güç kaynağınız önereceğimiz ekran kartına yetsin mi bakabilelim.

Bunları yaptıktan sonra ekran kartına (Ve gerekirse + PSU'ya) ayırabileceğiniz bütçeyi yazın ki ona göre öneri yapalım.

Yetmesi Watt'ı ile alakalı değil 12V kanalından ne kadar güç verdiği ile alakalı.

Öncelikle, Vatan'a giderek ilk ve büyük hatayı yapıyorsunuz zaten. Vatan'a sakın montaj yaptırmayın, sizin yerinize bir şey seçmelerine izin vermeyin. Vatan'dan yapmanız gereken tek şey ucuz bulduğunuz ürünü almak olsun. Yoksa sizi saçma sapan yönlendirirler böyle. Sonuçta zamanında çalışanları termal macunu eli ile süren bir firmadan bahsediyoruz burada :) 7000-8000 TL'ye 1050 TI dizenlerden bahsediyoruz...

İkinci olarak, her ne kadar tam modelini öğrenememiş olsam da anakartınız H67 chipset ve ek olarak PCI-Express X16 slotu bulunduruyor. Bu da demektir ki istediğiniz ekran kartını takarsınız anakarta, uyumlu olur.

Üçüncü olarak, bilgisayarınızla ilgili internette detaylı bir şey yazmıyor. O yüzden kasanın yan kapağını açıp güç kaynağının etiketinin fotoğrafını atmanız gerekiyor ki güç kaynağınız önereceğimiz ekran kartına yetsin mi bakabilelim.

Bunları yaptıktan sonra ekran kartına (Ve gerekirse + PSU'ya) ayırabileceğiniz bütçeyi yazın ki ona göre öneri yapalım.
Söylediğin çok mantıklı, çok teşekkür ederim. Ama Vatan'a mecburum. Onlardan deneyip alıyorum. İnternetten söylesem uyumlu olmasa(güç kaynağı yetmese) uğraş dur.

Emin olmamakla beraber 12V kanalı 160 veya 260 güç veriyodu. Kasayı açar bakarım. Cidden çok sağ olun. Seni arkadaş olarak eklemek istiyorum, özel mesaj falan yok mu bu sitede ya. :D

Bir de X ekran kartının 12V kanalından kaç güç yediğini nasıl öğrenicem? Ona göre öğrenirsem hiç uğraşmayıp netten güzel bir ekran kartı bile söyleyebilirim.

Örneğin 1050 Tİ minimum 300w deyip 75w güç yediğini söylüyor. Ama bana uyumlu olmadı. Uyumlu olması gerekmiyor mu?

Düzenleme: Pc tarihi eser olduğu için yeni bir güç kaynağı falan alıp masraf yapmak istemiyorum. Sadece ekran kartına masraf yapmak istiyorum. LoL oynatsın yeter. 1-2 sene daha kullanır çöpe atarım muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatana gidip RX 550 ve GT1030 deneyin. Olmazsa mecburen R7 240 alacaksınız. Bu arada bu hafta sonu Vatanda KDV indirimi olduğu için vatandan almak daha mantıklı gibi geliyor.

Anakartın fotoğrafını yükler misiniz buraya?
Ne demek anakart uyumlu değil aklım almıyor.
AGP sanki.
Hocam afedersiniz insanı s*lak yerine koyan Vatan çalışanları işte ne olacak. Dediğim gibi oradan sadece ucuz ürün buldun mu alacaksın. Fazlası değil...

Nesi uyumlu değilmiş onu anlamadım yahu? PCI-Express X16 slotu bulunuyor daha ne? Bir de o kadar eski değil ki H67 sonuçta. G31'e bile takıyoruz H67'ye ne olacak?

@Silinen üye Haberiniz olsun diye söylüyorum PC'niz düşündüğünüz kadar tarihi eser değil. RX 570'i neredeyse darboğazsız (İşlemciye yüklenen oyunlarda olsa bile hissetmeyeceğiniz kadar) seviyede kaldırabilecek kadar güçlü bir işlemciniz bulunuyor. RAM'i 12 GB yaparsanız, ve yoksa SSD alırsanız, üstüne bir de RX 570 (Tabii PSU da gerekebilir) 1080P'de çoğu oyunu ultrada diğerlerini de biraz ayar kısarak 40-60 FPS oynayabilirsiniz. Ha diyorsanız ki ben 2 sene bekleyip sıfır daha güçlü bir sistem toplayayım, o da iyi olur, yani siz bilirsiniz.

Siz bize güç kaynağınızın resmini atsanız ayrıca ekran kartı (Ve gerekirse + PSU) için bütçenizi belirtseniz yardımcı olacağız.

Mümkünse bir de anakartın resmini atın da bakalım bu Vatan çalışanlarının derdi neymiş.

BIOS ayarlarını sıfırlayıp ekran kartını bilgisayardan çıkartın. Anakart üzerinde görüntü çıkışını kullanın. LOL oynatır işlemci üzerindeki dahili grafik işlem birimi. Bedavaya işiniz çözülmüş olsun böyle bir karta para vermekten iyidir.
Hocam afedersiniz insanı s*lak yerine koyan Vatan çalışanları işte ne olacak. Dediğim gibi oradan sadece ucuz ürün buldun mu alacaksın. Fazlası değil...

Nesi uyumlu değilmiş onu anlamadım yahu? PCI-Express X16 slotu bulunuyor daha ne? Bir de o kadar eski değil ki H67 sonuçta. G31'e bile takıyoruz H67'ye ne olacak?

@Silinen üye Haberiniz olsun diye söylüyorum PC'niz düşündüğünüz kadar tarihi eser değil. RX 570'i neredeyse darboğazsız (İşlemciye yüklenen oyunlarda olsa bile hissetmeyeceğiniz kadar) seviyede kaldırabilecek kadar güçlü bir işlemciniz bulunuyor. RAM'i 12 GB yaparsanız, ve yoksa SSD alırsanız, üstüne bir de RX 570 (Tabii PSU da gerekebilir) 1080P'de çoğu oyunu ultrada diğerlerini de biraz ayar kısarak 40-60 FPS oynayabilirsiniz. Ha diyorsanız ki ben 2 sene bekleyip sıfır daha güçlü bir sistem toplayayım, o da iyi olur, yani siz bilirsiniz.

Siz bize güç kaynağınızın resmini atsanız ayrıca ekran kartı (Ve gerekirse + PSU) için bütçenizi belirtseniz yardımcı olacağız.

Mümkünse bir de anakartın resmini atın da bakalım bu Vatan çalışanlarının derdi neymiş.

Uyum olarak bahsettikleri şey farklı olabilir.
Mesela bende h61 anakart var 2 slot kaplayan kart taktığımda sata soketlerinin önü kapanıyor. 90 derece sata kablosu kullanmak gerekiyor bunu vatan çalışanı ne bilsin. "Bu kart uyumsuz" deyip tek slot veya kısa bir kart verip kurtuluyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı