R7 240 1 GB 64 Bit 232 TL'ye alınmalı mı?

jackarmis

Kilopat
PC özellikleri: i7 2600,6 GB RAM, 1 TB HDD ve 240 GB SSD. (8 Yıllık hazır HP PC Masaüstü)

GT545 kullanıyordum 2015 yılında bozuldu, 3 yıldır R7 240 4 GB kullanıyordum fakat o da bozuldu. Götürdüğüm bilgisayarcılar öyle söyledi. Artık 8 yıllık PC'ye masraf yapmak istemiyorum. 150-250 TL 2. el kartı bakarken Vatan'dan 0'a altta linkini bıraktığım ekran kartını alsam mı sizce? LOL oynatsın yeter. Düşüncelerinizi bekliyorum. Bilgisayarım toplama değil, 8 yıl önce hazır HP PC almıştım. Ondan her ekran kartı uyumlu olmuyormuş anakartıma. Ne alaka bilmiyorum.

PC özellikleri: i7 2600,6 GB RAM, 1 TB HDD ve 240 GB SSD. (8 Yıllık hazır HP PC Masaüstü)

GT545 kullanıyordum 2015 yılında bozuldu, 3 yıldır R7 240 4 GB kullanıyordum fakat o da bozuldu. Götürdüğüm bilgisayarcılar öyle söyledi. Artık 8 yıllık PC'ye masraf yapmak istemiyorum. 150-250 TL 2. el kartı bakarken Vatan'dan 0'a altta linkini bıraktığım ekran kartını alsam mı sizce? LOL oynatsın yeter. Düşüncelerinizi bekliyorum. Bilgisayarım toplama değil, 8 yıl önce hazır HP PC almıştım. Ondan her ekran kartı uyumlu olmuyormuş anakartıma. Ne alaka bilmiyorum.

Neredeyse her ekran kartı uyumludur. Başka oyunları da oynamak isterseniz ve biraz da geleceğe dönük olarak bu model daha iyi olur.

Ne uyumlu değilmiş? :) Saçmalıyorlar, götürdüğün bilgisayarcının bilgisizliği.
İşlemcin de dandik değil, ucuz olsun diyorsan arkadaşın attığı RX 550'yi alabilirsin. Ancak PSU'nun yetmeme ihtimali var. Sen PSU modelini at. Daha pahalısı da takılır ayrıca bu işlemciye.

Neredeyse her ekran kartı uyumludur. Başka oyunları da oynamak isterseniz ve biraz da geleceğe dönük olarak bu model daha iyi olur.
İşlemci güçlü bir işlemci. Güzel bir ekran kartı almaya değer.
Ne uyumlu değilmiş? :) Saçmalıyorlar, götürdüğün bilgisayarcının bilgisizliği.
İşlemcin de dandik değil, ucuz olsun diyorsan arkadaşın attığı RX 550'yi alabilirsin. Ancak PSU'nun yetmeme ihtimali var. Sen PSU modelini at. Daha pahalısı da takılır ayrıca bu işlemciye.
Dostlar ben de almak isterim fakat ilk ekran kartı bozulduğunda 2016 yılının başı olması lazım. Vatan'a yeni ekran kartı almaya gittim. Bütçemiz dahilinde en az 3 ekran kartı denemişlerdi ve hiçbiri uyumlu olmadı. Bunun sebebini anakart olarak söylediler. En son sapphire r7 240 4 gb uyumlu olmuştu. Onu aldım mecbur. Yoksa Nvidia'dan vazgeçmezdim.
100 TL daha ekle onu ezip geçebilen GTX 750 Tİ veya benzeri bir 2. el kart almanı tavsiye edrim
Bütçe aslında sorun değil dostum. Ama Vatan'dakiler uyumlu olmadıklarını söylüyorlar.

Sitede de 460W yazıyor ve bence yeterli. Yine Vatana gidip benim attığım kartı hatta daha üst modelleri bir daha deneyebilirsiniz. Sonuçta 3.5 sene önceki ekran kartlarıyla şimdiki kartlar aynı değil.

Sitede de 460W yazıyor ve bence yeterli. Yine Vatana gidip benim attığım kartı hatta daha üst modelleri bir daha deneyebilirsiniz. Sonuçta 3.5 sene önceki ekran kartlarıyla şimdiki kartlar aynı değil.
Ama o zamanda ucuz ekran kartlarına bakıyodum, yani yeterdi yüzde 99. Bana anakarttan dediler.
@FantastikTürk senden de cevap bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı