R7 240 1 GB alınır mı?

RAM kaç GB idi hocam? Muhtemelen anakart 4 GB'a kadar izin veriyordur. OC işlemini yarına bıraksak olur mu hocam? Benim odamda misafirler kalıyor da onları rahatsız etmeyeyim şimdi, bilgisayardan daha rahat yardımcı olurum yarın.

RAM kaç GB idi hocam? Muhtemelen anakart 4 GB'a kadar izin veriyordur. OC işlemini yarına bıraksak olur mu hocam? Benim odamda misafirler kalıyor da onları rahatsız etmeyeyim şimdi, bilgisayardan daha rahat yardımcı olurum yarın.
Hiç sıkıntı yok hocam, fark ettim tek modül 2 GB varmış. Yarın civardan en fazla 50 liraya 2 daha bakacağım. Sadece AMD Driver yüklü olduğu halde belleğin %65'i gidiyor. Aynı zamanda ekran kartına da yükseltme yaparız. Rahat nefes alır sistem. Bayramdan sonra işe girersem DDR3 geçerim.

Bazıları için 20.000 liralık kart bile sıradan gelse bile kendi param ile aldığım bu kartın bile değeri artık benim için çok büyük. Sistemi toparladıktan sonra ömür boyu saklayacağım.
Size de ayrı teşekkür ederim Yiğit hocam, çok yardımcı oldunuz.

@Yiğitt35
Hocam merhaba, eski sınıf arkadaşıma yazdım. Kendisinde de parçalar vardı. Yanlış hatırlamıyorsam G4560 vardı. Q9650'den bile çok daha iyi, anakart ve RAM ile almayı planlıyorum. HD serisi bir ekran kartı olması lazım. Full PC'ye 1000 istedi ama reddettim parçam var zaten dedim. Bugün anakart ve işlemciye baktıracağım. 360 lira param var tam. Sizce mantıklı olur mu? Q9400 bile çevremde en ucuz 220'ye bulabildim, o da pazarlıklı hali.

Çocukla iyi arkadaşız.

1656601030966.png

Son düzenleme:
Mantıklı hocam, G4560 - anakart - RAM alın o zaman.
G4560 overclock yok maalesef, çocuk piyasadan uzak biraz. Ucuzdan almaya çalışacağım :)
1151 pin anakart ama neydi bilmiyorum.
4GB DDR3 muhtemelen
G4560 olması lazım işlemcinin, çocuk evde değil halen.
Bir de biricik R7 240'ım :)
Q6600 falan düşünürken güzel düzelttim gibi.

Pegatron H61
Pentium işlemci
4GB RAM

Alırsam i3 3220 falan takabilirim. Anakarta 400 istedi ama 300'e düşürtebilirim. Nasıl sizce? RAM ile 360'a falan alabilirim. İşlemci dandik.

@Yiğitt35

Son düzenleme:
G4560 overclock yok maalesef, çocuk piyasadan uzak biraz. Ucuzdan almaya çalışacağım :)
1151 pin anakart ama neydi bilmiyorum.
4 GB DDR3 muhtemelen
G4560 olması lazım işlemcinin, çocuk evde değil halen.
Bir de biricik R7 240'ım :)
Q6600 falan düşünürken güzel düzelttim gibi.

Pegatron H61
Pentium işlemci
4 GB RAM

Alırsam i3 3220 Falan takabilirim. Anakarta 400 istedi ama 300'e düşürtebilirim. Nasıl sizce? RAM ile 360'a falan alabilirim. İşlemci dandik.

@Yiğitt35

Pazarlık yapmasanız bile iyi fiyat hocam :) LGA775'e göre önü daha açık bir sistem olmuş olur.

Geri
Yukarı