R7 240 2 GB voltaj değeri nasıl olmalı?

Jiuweihu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ben bilgisayarımda ekran kartı olarak R7 240 2 GB kullanıyorum. Arkadaşlarımla yeni yeni oyunlar oynamak istedik fakat ekran kartım yüksek FPS değerlerinde çalışmadı birazcık araştırdıktan sonra Core clock değerini arttırarak belli bir FPS artışı sağladım. Sağladığım FPS artışı yeterli gelmeyince biraz araştırma yaptım Core clock değerini daha fazla arttırmak için voltaj vermem gerekiyormuş fakat ne kadar vermem gerektiğini tam olarak bilmiyorum aynı zamanda güç kontrolü tam olarak ne işe yarıyor onun BIOS ayarlarıyla oynasam ve bana izin verdiği Max değerin üstüne çıkartsam örneğin +%20'den +%30'a gibi bir sorunla karşılaşır mıyım? Detaylı bilgi verebilecek, yardımcı olabilecek birisi var mı?
Diğer bileşenler:
Anakart: ASUS TUF Gaming Plus X470.
RAM: HyperX Predator 2x8GB 3200MHz.
İşlemci: Ryzen7 2700X.

Merhaba arkadaşlar,
Ben bilgisayarımda ekran kartı olarak R7 240 2 GB kullanıyorum. Arkadaşlarımla yeni yeni oyunlar oynamak istedik fakat ekran kartım yüksek FPS değerlerinde çalışmadı birazcık araştırdıktan sonra Core clock değerini arttırarak belli bir FPS artışı sağladım. Sağladığım FPS artışı yeterli gelmeyince biraz araştırma yaptım Core clock değerini daha fazla arttırmak için voltaj vermem gerekiyormuş fakat ne kadar vermem gerektiğini tam olarak bilmiyorum aynı zamanda güç kontrolü tam olarak ne işe yarıyor onun BIOS ayarlarıyla oynasam ve bana izin verdiği Max değerin üstüne çıkartsam örneğin +%20'den +%30'a gibi bir sorunla karşılaşır mıyım? Detaylı bilgi verebilecek, yardımcı olabilecek birisi var mı?
Diğer bileşenler:
Anakart: ASUS TUF Gaming Plus X470.
RAM: HyperX Predator 2x8GB 3200MHz.
İşlemci: Ryzen7 2700X.

MSI afterbrner kulanıyor isen sonuna kadar çek 15FPS artış oluyor ben öyle kulandım hiçbir sorun yaşamadım fakat 2. ekranın varsa 2.ekranda titreme oluyor.

Yakın bir süreçte 2.el farklı bir kart almayı düşünüyorum o yüzden riske atabileceğim bir kart diye düşünüyorum 1150mv den 1160 mv ye çekmiştim bunu daha da arttırabilir miyim onu öğrenmek istedim
MSI afterbrner kulanıyor isen sonuna kadar çek 15FPS artış oluyor ben öyle kulandım hiçbir sorun yaşamadım fakat 2. ekranın varsa 2.ekranda titreme oluyor.
Sonuna kadar çekince stabil çalışıyor normal derecelerde ben sıcaklığın kaldırdığı kadar bunun da üstüne çıkartmak istiyorum

Yakın bir süreçte 2.el farklı bir kart almayı düşünüyorum o yüzden riske atabileceğim bir kart diye düşünüyorum 1150MVDEn 1160 mv ye çekmiştim bunu daha da arttırabilir miyim onu öğrenmek istedim.

Sonuna kadar çekince stabil çalışıyor normal derecelerde ben sıcaklığın kaldırdığı kadar bunun da üstüne çıkartmak istiyorum.

Ama BIOS ile uğraşmanı önermem çok bilgin yoksa belki güç kaynağını yakarsın veya anakart benim başıma geldi için söylüyorum.
Ya da ben biliyorum diyen biri gelir belki yanlış söyler sonra gerçektende yakarsın :D

Voltaj değerini arttırarak denedim. Çok sıcak değerlerde çalıştı ve stabil değildi. Tüm bios ayarlarını default a aldım ve uygulamanın üzerinden core clock 950 mhz vram clock ise 1150 mhz ayarladım. Bu değerlerde stabil çalışıyor bu kart bende.

Geri
Yukarı